Chrobry Głogów. Nie zagrają z Odrą

Zaplanowany na najbliższy piątek (30 października) mecz Chrobrego z Odrą Opole nie zostanie rozegrany.


Spotkanie miało się rozpocząć o godzinie 17.00, zaś do rozstrzygania boiskowych sporów został wyznaczony sędzia Kornel Paszkiewicz z Kątów Wrocławskich. Powodem przełożenia zawodów są wyniki badań na obecność SARS-CoV-2 w zespole z Głogowa. W czterech przypadkach dały one wyniki pozytywne, w dwóch innych niejednoznaczne, wymagające powtórzenia. Nowy termin meczu Chrobrego z Odrą zostanie wkrótce wyznaczony.

Po wyjazdowym meczu z GKS-em Tychy, który odbył się 16 października br., pomarańczowo-czarni nawet nie rozpoczęli przygotowań do kolejnych potyczek ligowych. Dlaczego? Z bardzo prozaicznego powodu – tuż po zakończeniu tego spotkania okazało się bowiem, że jeden z piłkarzy Chrobrego uzyskał wynik pozytywny badania na obecność SARS-CoV-2. W związku z tym cały zespół został poddany kwarantannie i przeszedł badania wymazowe. Od momentu ich wykonania do uzyskania wyników minęło kolejnych pięć dni i w tym czasie odwołano wspólne treningi oraz dwa mecze w Fortuna 1 Lidze. Głogowianie mieli zmierzyć się z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza (środa, 21 października) i Odrą Opole (niedziela, 25 października).


Czytaj jeszcze: Czterech „pozytywnych”

Wyniki badań zaczęły pojawiać się w poniedziałek. Część z nich było pozytywnych, inne niejednoznaczne i dokładnie siedmiu piłkarzy wypadło z kadry. Dobra wiadomość jest natomiast taka, że reszta piłkarzy Chrobrego otrzymała zielone światło na wznowienie zajęć i we wtorkowe popołudnie trenowała na bocznym boisku.

W tle tych wszystkich „zawirowań” są nowe kontrakty dla członków sztabu szkoleniowego pierwszoligowca z Głogowa. We wtorek nowe umowy z Chrobrym podpisali trenerzy Mariusz Bołdyn i Maciej Idczak oraz fizjoterapeuta Grzegorz Mazur. Wszystkie obowiązują do 30 czerwca 2022 roku. Pierwszy z wymienionych jest trenerem bramkarzy, natomiast drugi pełni funkcję trenera przygotowania motorycznego. Przy tej okazji warto wspomnieć, że cała trójka pracuje w Chrobrym od 2016 roku.

Kilka tygodni wcześniej nowe kontrakty z Chrobrym, również obowiązujące do końca czerwca 2022 roku, przedłużyli trener Ivan Djurdjević oraz jego asystent, Maciej Stachowiak.


Fot. Mateusz Porzucek/PressFocus