Chrobry Głogów. Odsiecz z Rakowa

Wychowanek częstochowskiego klubu do tej pory grał tylko w macierzystym klubie, nie licząc „oddelegowania” – gdy był juniorem – do Gwarka Zabrze. To pierwszy zakup zespołu z Głogowa w letnim okienku transferowym. Nowy nabytek drużyny trenera Ivana Djurdjevicia do tej pory rozegrał 46 meczów na zapleczu ekstraklasy.

– Cieszę się ze zmiany barw klubowych, bo w Rakowie mój kontrakt nie został przedłużony, a Chrobry wraz z trenerem Ivanem Djurdjeviciem odezwał się szybko – powiedział dla oficjalnej strony internetowej Chrobrego Łukasz Góra. – Nie zastanawiałem się długo, bo o Chrobrym już od dawna słyszałem dużo dobrego. Fajnie, że tak szybko udało się to sfinalizować. W tym klubie dostrzegam fajny projekt. Klub jest bardzo stabilny i na podstawie tego widać w nim potencjał.

Trenera Djurdjevicia wcześniej nie znałem, więc można powiedzieć, że wchodzę w nowe środowisko, ale porozmawialiśmy przed tym transferem. Wiem, jaką ma wizję i pomysł na grę. To mi się spodobało. Jestem w Głogowie, tu mam swoje ambicje i pozostaje pokazać to na boisku. Zdaję sobie sprawę, że ostatnio wyniki Chrobrego nie były zadowalające, ale myślę, że wszystko może się zmienić, bo jest potencjał. Już nie mogę doczekać się i okresu przygotowawczego.

Jak już wcześniej informowaliśmy, po urlopach piłkarze Chrobrego zjawią się w klubie 17 czerwca. Przez dwa dni będą mieli badania i testy. W okresie przygotowawczym Chrobry trzy sparingi rozegra w Opalenicy – z Widzewem Łódź (29 czerwca), reprezentacją AFE (6 lipca) i Kotwicą Kołobrzeg (19 lipca). Poznaliśmy już także czwartego sparingpartnera – 10 lipca Chrobry zmierzy się w Głogowie z Mieszkiem Gniezno. Do „zagospodarowania” pozostały dwa terminy – 3 i 13 lipca.

 

lZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze