Chrobry Głogów. Pechowy sparing Banasiaka

Doświadczony pomocnik Chrobrego Głogów sezon 2021/2022 ma już „z głowy”.

Za niewiele ponad tydzień (pierwszy mecz Zagłębie Sosnowiec – Odra Opole zaplanowano 25 lutego o godzinie 18.00) wznowi rozgrywki Fortuna 1 Liga. O grze w rundzie wiosennej bieżącego sezonu może zapomnieć 32-letni pomocnik Chrobrego Głogów, Adam Banasiak.

Wychowanek Lechii Tomaszów Mazowiecki w sobotnim sparingu pomarańczowo-czarnych z KKS-em 1925 Kalisz (wynik 1:1, gola głową strzelił Hubert Turski) doznał kontuzji, która okazała się znacznie poważniejsza niż na pierwszy rzut oka wyglądało. Doświadczony zawodnik, który rozegrał w ekstraklasie 20 meczów w barwach Legii Warszawa, Widzewa Łódź i Zagłębia Sosnowiec, zerwał mianowicie więzadło krzyżowe przednie.

Banasiak w sobotniej grze kontrolnej z drugoligowcem z Kalisza wszedł na boisko w 46 minucie, ale długo nie pograł. Zszedł z placu gry po 20 minutach, zastąpiony przez Marcela Ziemanna. Po badaniach zdiagnozowano właśnie zerwanie więzadła krzyżowego, za kilka dni piłkarza czeka operacja w klinice w Poznaniu. Przy tego typu kontuzji rehabilitacja potrwa kilka miesięcy, więc dla Adama Banasiaka sezon 2021/2022 już się zakończył.

Tymczasem trener Chrobrego Ivan Djurdjević w tym tygodniu da swoim podopiecznym „wycisk”. W poniedziałek i wtorek trenowali dwukrotnie – w siłowni i na boisku. Dzisiaj i w czwartek mają pojedyncze zajęcia (na boisku), zaś w piątek o godzinie 18.00 rozegrają w Głogowie mecz kontrolny z III-ligową Lechią Zielona Góra.

Następnego dnia o godzinie 11.00 zmierzą się w Lubinie z Zagłębiem, które swój mecz w ekstraklasie z Wisłą Płock zagra dzień wcześniej. Natomiast głogowianie pierwszy mecz ligowy po zimowej przerwie rozegrają 27 lutego (niedziela) o godzinie 18.00.

Na zdjęciu: Adam Banasiak (z lewej) w rundzie wiosennej nie wybiegnie na boisko.