Chrobry Głogów. Poważne wietrzenie

Doszło też do poważnego wietrzenia szatni. Z Głogowa odeszli między innymi Michał Borecki (do KKS Kalisz), Sławomir Janicki i Damian Sędziak (obaj Mieszko Gniezno), Bartosz Machaj (Elana Toruń), Szymon Nowicki (Gryf Wejherowo), Kamil Pestka (powrót do Cracovii), Oskar Repka (Arka Gdynia), Łukasz Zejdler (Widzew Łódź). Nowego pracodawcy nie znaleźli jeszcze Przemysław Trytko, Konrad Kaczmarek i Rafał Maćkowiak. W ich miejsce Chrobry zakontraktował 26-letniego obrońcę Łukasza Górę z Rakowa Częstochowa. A także o dwa lata młodszego Marcela Ziemanna. Ostatnio występował on w greckim zespole AE Sparti, a wcześniej w Stomilu Olsztyn.

Ostatnim zakontraktowanym zawodnikiem jest 26-letni bramkarz Michał Szromnik, który w poprzednim sezonie zakładał koszulkę Odry Opole, a wcześniej grał między innymi w Arce Gdynia, szkockim Dundee United i Bytovii. O miejsce między słupkami bramki Chrobrego wychowanek Gedanii Gdańsk będzie walczył z Mateuszem Abramowiczem i Adamem Makuchowskim.

Ponadto do kadry pierwszoligowca zostali włączeni dwaj osiemnastolatkowie – Adam Antochów i Dominik Piła oraz o dwa lata starszy Maciej Diduszko. Wszyscy są uczniami Szkoły Mistrzostwa Sportowego Chrobry Głogów i do tej pory grali w zespołach juniorskich oraz rezerwach. Antochów i Piła podpisali trzyletnie kontrakty, a Diduszko związał się z Chrobrym dwuletnią umową.

Zobacz terminarz rozgrywek Fortuna I ligi w nowym sezonie

W okresie przygotowawczym podopieczni trenera Ivana Djurdjevicia rozegrali sześć meczów kontrolnych, w których odnieśli trzy zwycięstwo, ponieśli dwie porażki oraz jedno spotkanie zremisowali. Oto wyniki tych sparingów: z Widzewem Łódź 2:3 (bramki zdobyli: Marek Wasiluk, Marcel Ziemann), z Elaną Toruń 3:0 (Szymon Drewniak, Michał Ilków-Gołąb – karny, Mikołaj Lebedyński), z reprezentacją AFE 1:1 (Lebedyński), z Mieszkiem Gniezno 1:0 (Przemysław Stolc – karny), z Hapoelem Tel Awiw 1:3 (Michał Michalec) i z Kotwicą Kołobrzeg 2:0 (Dominik Piła, Damian Kowalczyk).

Trener Ivan Djurdjević przestrzega jednak przed nadmiernym optymizmem: – Cały czas powtarzam, że krok po kroku zespół rośnie i trzeba to utrzymać, bo zbliża się liga – powiedział szkoleniowiec. – Powoli widać efekty tego, co chcemy, ale nie popadamy w euforię, bo nie ma żadnych powodów.

Nowy sezon Chrobry zainauguruje wyjazdowym meczem z Olimpią Grudziądz, który rozpocznie się w piątek o godzinie 19.00.

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

 

Murapol, najlepsze miejsca na świecie I Kampania z Ambasadorem Andrzejem Bargielem