Chrobry Głogów. Szybki montaż

Chrobry Głogów na razie pozyskał trzech nowych zawodników, ale kilku jeszcze testuje.


W poniedziałek piłkarze Chrobrego Głogów rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Okres czterotygodniowej pracy przed inauguracją rozgrywek ligowych zaczął się od badań i zajęć siłowych. Na zajęciach pojawili się nowo pozyskani piłkarze – Mateusz Bochnak, Karol Dybowski i Dennis van der Heijden. Oprócz nich trener Ivan Djurdjević dołączył do ekipy wyróżniających się piłkarzy rezerw – na zajęciach pojawili się 19-latkowie – Miłosz Jandziak i Wiktor Wawrzyniak oraz o rok młodsi – Maksym Iwanowicz i Olaf Zygmunt.

W bieżącym tygodniu głogowianie będą trenowali wyłącznie na własnych obiektach – boisku i siłowni. W poniedziałek, wtorek piłkarze trenowali dwukrotnie, podobnie będzie w czwartek. W środę i piątek zaplanowano tylko trening na boisku, a tydzień zamknie sobotnia gra wewnętrzna.

W okresie przygotowawczy sztab Chrobrego zaplanował tylko dwa mecze sparingowe – 17 lipca (sobota) głogowianie zmierzą się z Chojniczanką, a 21 lipca (środa) zagrają z Podbeskidziem Bielsko-Biała. W pierwszym meczu nowego sezonu pomarańczowo-czarni zagrają na wyjeździe ze Stomilem Olsztyn.Okres przygotowawczy jest bardzo krótki, został tylko miesiąc, tzn. cały lipiec – powiedział trener Chrobrego, Ivan Djurdjević.

– Na pierwszych treningach chcemy, by piłkarzom wróciło czucie piłki. Bieg po lesie jest zupełnie innym treningiem niż ćwiczenia na boisku. Przez kilka dni będziemy sprawdzać zawodników, którzy przyjechali do nas na testy. Od przyszłego tygodnia będziemy trenowali już na pełnym gazie. Nowi zawodnicy? Bramkarz Karol Dybowski, który do nas przyszedł z Resovii, jest już doświadczonym zawodnikiem, a przy tym wciąż młodym. Mateusz Bochnak z Błękitnych Stargard, wychowanek Pogoni Szczecin, to też zawodnik bardzo młody. Mimo spadku jego drużyny do 3. ligi, miał dużo dobrych liczb, zwłaszcza bramek i asyst. Na pewno jest głodny gry i… sukcesu. Napastnik Dennis van der Heijden trafił do nas z II ligi holenderskiej, na pewno wzmocni konkurencję z Mikołajem Lebedyńskim. Nie ukrywamy, że będziemy grali również na dwóch napastników. Oczywiście szukamy jeszcze kilku zawodników na konkretne pozycje, głównie ofensywnych, którzy będą prezentowali określoną jakość. Brakuje nam również piłkarzy na boki obrony. Chcemy jak najszybciej skompletować skład, żebyśmy mogli w obu sparingach zagrać w pełnym składzie i przećwiczyć pewne warianty.


Na zdjęciu: Trener Chrobrego Ivan Djurdjević na mecze sparingowe chce mieć już zamkniętą kadrę.

Fot. Paweł Andrachiewicz/PressFocus

Komentarze