Chrobry Głogów. Wdrożyli procedurę

Chrobry Głogów wdrożył zapowiedzianą przez Polski Związek Piłki Nożnej strategię powrotu do treningów grupowych pierwszej drużyny i rozgrywek ligowych.

Zakłada ona, że pierwsze mecze Fortuna 1 Ligi odbędą się w dniach 30 maja – 6 czerwca. – Uczestniczyliśmy w kilku wideokonferencjach, podczas których omawiano zasady – powiedział dyrektor Chrobrego, Zbigniew Prejs.

– W piątek uczestniczyliśmy w rozmowach z Łukaszem Wachowskim, dyrektorem Departamentu Rozgrywek Krajowych PZPN oraz prof. dr hab. n. med. Krzysztofem Pawlaczykiem, członkiem Zespołu Medycznego PZPN.

Na podstawie wytycznych i rozmów, również tych wewnątrz klubu ze sztabem szkoleniowym, podejmujemy stosowne kroki, które mają spowodować, że w maju możliwe będzie przeprowadzenie treningów drużynowych, a z końcem maja lub na początku czerwca powrót do ligi.

Chrobry musi przedstawić grupę maksymalnie 50 osób związanych z uczestnictwem w treningach i projektem powrotu do rozgrywek. W tej grupie znajdują się nie tylko piłkarze, trenerzy i pozostali członkowie sztabu, ale również pracownicy klubu. To grono rozpocznie proces dwutygodniowej izolacji.

– Piłkarze ten proces zaczęli wcześniej, teraz dołączy do niego określona przez klub grupa osób – tłumaczy Zbigniew Prejs. – Izolacja polega na ograniczeniu kontaktów do minimum i na codziennym raportowaniu stanu swojego zdrowia za pośrednictwem jednolitego formularza, pomiarów temperatury ciała i rozpoznawaniu ewentualnych objawów.

Wyznaczony do tego został koordynator, fizjoterapeuta zespołu Grzegorz Mazur, który zbiorcze i przeanalizowane raporty będzie przekazywać do PZPN.


Czytaj jeszcze: Bezcenne inicjatywy


Podczas okresu izolacji piłkarze Chrobrego będą mogli przeprowadzać treningi indywidualne, z zachowaniem wszystkich środków ostrożności, między innymi 10-metrowe odstępy.

Kolejnym etapem będą obowiązkowe testy na obecność koronawirusa, które zostaną przeprowadzone 7 maja br. Potem rozpoczną się treningi w kilkuosobowych grupach, a dalszej kolejności treningi drużynowe. Procedura zakłada, że rozgrywki Fortuna 1 Ligi (bez udziału publiczności) zostaną wznowione 30 maja – 6 czerwca.

– Dla naszego klubu jest to wielkie wyzwanie – przekonuje dyrektor Prejs. – Nie czekając na ostateczne decyzje zakupiliśmy wszystkie środki niezbędne do utrzymania bezpieczeństwa, płyny dezynfekujące, maseczki, rękawiczki.

W Głogowie na potrzeby piłkarzy Chrobrego w poniedziałek (27 kwietnia)

otwarto wybrane obiekty dla treningów indywidualnych. Siódmego maja zawodnicy i członkowie sztabów zostaną poddani testom na obecność koronawirusa, a po tym terminie rozpoczną się treningi w kilkuosobowych grupach kilkuosobowych. W dniach 27-28 maja zostaną przeprowadzone kolejne testy piłkarzy, członków sztabów oraz sędziów.

Fot. Paweł Andrachiewicz/PressFocus

Komentarze