Zobacz
Do góry

Chwalińska i Żuk „jedynkami” MP w Gliwicach

Mistrzostwa Polski w Tenisie z rekordową pulą nagród – 140 tys. złotych. Złoci medaliści w singlu zarobią w Gliwicach prawie po 20 tysięcy!

Tak niebagatelne gratyfikacje oraz nowy, dogodny – lipcowy – termin sprawiły, że w 93. Mistrzostwach Polski w Tenisie – Fundacja Radan Gliwice Open 2019 – zgłosiła się rekordowa liczba 152 zawodniczek i zawodników. – Ale miejsc łącznie z eliminacjami jest tylko 112 – poinformował wiceprezes Polskiego Związku Tenisa Dariusz Łukaszewski.

Na kortach gospodarza turnieju, gliwickiego MZUK, odbyła się dziś konferencja prasowa przed zawodami, które oficjalnie rozpoczynają się 14 lipca.

– Jestem bardzo zadowolony z listy zgłoszeń i cieszę się, że dojdzie do konfrontacji doświadczenia z młodością – zaciera ręce dyrektor 93. Mistrzostw Polski w Tenisie Wojciech Radomski.

Na liście zgłoszeń jest aż siedmioro byłych mistrzów, na czele z broniącymi tytułów sprzed roku Martą Leśniak i Maciejem Rajskim. Z numerem jeden w mistrzostwach rozstawieni będą jednak Ci, którzy tytułów w seniorskich MP jeszcze nie mają, ale są najwyżej w rankingu PZT: Maja Chwalińska (BKT Advantage Bielsko-Biała) oraz Kacper Żuk (Legia Warszawa).

Tegoroczne mistrzostwa są częścią cyklu Lotos PZT Polish Tour, obejmującego 10 turniejów żeńskich i męskich w całej Polsce. Polski Związek Tenisowy na razie przyznał połowę z przysługujących mu sześciu dzikich kart (3 kobiety + 3 mężczyzn).

– Otrzymują je najlepsi juniorzy Martyna Kubka i Wojtek Marek oraz za całokształt kariery kończący ją w tym sezonie Michał Przysiężny – poinformował wiceprezes PZT Dariusz Łukaszewski. – Cieszymy się, że mistrzostwa po raz kolejny odbędą się na Śląsku, w Gliwicach, i że bardzo szybko, także przy udziale związku, rośnie pula nagród. To budzi nasz podziw dla organizatora – dodał Łukaszewski.

Obecna pula, 140 tys. zł, jest o 40 tys. większa niż przed rokiem. Zwycięzcy gier pojedynczych – zarówno kobiet jak i mężczyzn – otrzymają premię w wysokości 18 tys. zł, finaliści połowę tej kwoty. – To więcej niż w międzynarodowych turniejach ITF – informuje wiceprezes PZT.

Złoci medaliści w grach deblowych zarobią – każdy z osobna – po 4800 zł, a triumfatorzy w mikście po 2 tysiące.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku mistrzowie w singlu – Marta Leśniak i Maciej Rajski – zarobili po 11 tys.

– To już dziewiąta edycja mistrzostw w Gliwicach. Organizacja i atmosfera turnieju to nasze niezaprzeczalne atuty. Dziękujemy Polskiemu Związkowi Tenisowemu i Miastu Gliwice, które są naszym kluczowym partnerem – powiedział prezes Fundacji Radan Tadeusz Wesołowski.

– W imieniu prezydenta Gliwic Zygmunta Frankiewicza dziękuję za wysiłek organizatorom i sportowcom, tym drugim życząc powodzenia i wspaniałej rywalizacji. I żeby obyło się bez kontuzji! – zaznaczył dyrektor Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych Tadeusz Mazur.

Eliminacje do turnieju głównego rozpoczną się w niedzielę 14 lipca i potrwają do poniedziałku, turniej główny wystartuje we wtorek 16 lipca. Nowych mistrzów Polski poznamy w niedzielę 21 lipca.

 

Na zdjęciu od lewej: Dyrektor mistrzostw Wojciech Radomski, dyrektor MZUK Gliwice Tadeusz Mazur, prezes Fundacji Radan Tadeusz Wesołowski oraz wiceprezes PZT Dariusz Łukaszewski.

Murapol, najlepsze miejsca na świecie I Kampania z Ambasadorem Andrzejem Bargielem

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w katowicki sport

 • Porażka Górnika w Białymstoku. Nosy zwieszone na kwintę…

  Zabrzanie nie dali rady Jagiellonii, przegrywając w Białymstoku 1:2 po bardzo zaciętym, momentami dramatycznym spotkaniu. To pierwsza wygrana „Jagi” w tym...

  Mateusz Wojciechowski17 sierpnia 2019
 • Piast Gliwice. Karabin się zaciął

  Choć Piotr Parzyszek był w mistrzowskim sezonie najlepszym strzelcem Piasta, cały czas musiał do siebie przekonywać. W sezonie bieżącym znajduje się...

  Krzysztof Brommer17 sierpnia 2019
 • Zagłębie wreszcie zwycięskie

  W Sosnowcu odetchnęli z ulgą. Po trzech meczach bez wygranej Zagłębie wreszcie odniosło zwycięstwo. Skromną wygraną zapewnił Michał Góral, który niestety...

  Krzysztof Polaczkiewicz17 sierpnia 2019
 • Zwycięstwo GKS-u Katowice

  Piłkarze GKS-u Katowice pokonali w wyjazdowym meczu Błękitnych Stargard 3:1.

  maw17 sierpnia 2019
 • Porażka na inaugurację

  Piłkarze Ruchu Chorzów przegrali na swoim terenie z Foto-Higieną Gać 1:3.

  maw17 sierpnia 2019
 • GKS Jastrzębie. Wściekli, lecz nie zdołowani

  W sobotnim meczu z GKS-em Bełchatów w podstawowym składzie drużyny z Jastrzębia należy spodziewać się kilku zmian.

  Bogdan Nather17 sierpnia 2019
 • Zagłębie Sosnowiec. Szansa dla Górala

  Piłkarze Zagłębia powalczą dziś o pierwsze ligowe zwycięstwo w bieżących rozgrywkach I ligi. Kłopotów trenerowi sosnowiczan nie brakuje, bo nie dość,...

  Krzysztof Polaczkiewicz17 sierpnia 2019
 • Znowu ten Angulo!

  Ofensywa Górnika Zabrze ma jeszcze sporo do poprawy, ale obrońcy Jagiellonii i tak muszą być czujni w każdej sekundzie spotkania. Naprzeciwko...

  Piotr Tubacki17 sierpnia 2019
 • Podbeskidzie. Naczelnik środka pola

  Na początku sezonu Tomasz Nowak pokazał, że zawodnika o takich inklinacjach dawno w Podbeskidziu nie było.

  Jakub Kubielas17 sierpnia 2019