„Cidry” rozstrzelane przez „Niebieskich”

W sobotę – 5:0 z rezerwami czeskiego MFK Karvina, a wczoraj – jeszcze wyższe zwycięstwo z IV-ligowcem z Radzionkowa. Chorzowianie na kilkanaście dni przed startem rundy wiosennej znajdują się w dobrej dyspozycji strzeleckiej, choć wiadomo, że w meczach o punkty poprzeczka wisieć będzie ciut wyżej niż w dwóch ostatnich sparingach.

W Radzionkowie worek z bramkami rozwiązał się w końcówce I połowy. W sporej mierze za sprawą juniorów: 17-letni Jakub Siwek strzelił gola i zanotował też asystę przy trafieniu 18-letniego Wiktora Ciocha. Obaj to wychowankowie Akademii Piłkarskiej Ruchu, z seniorskim zespołem „Niebieskich” trenować zaczęli tej zimy. – Wywalczyli sobie miejsce w kadrze, pozytywnie się pokazali i tu zaczną wiosnę. Teraz wszystko zależy od nich – przyznawał trener [Łukasz Bereta], który w przerwie meczu z radzionkowianami wymienił niemal całą jedenastkę. Inny skład (bo nie sposób napisać, że „rezerwowy” bądź „drugi”) podwoił bramkową zdobycz. W dodatku w przednim stylu, bo np. Mariusz Idzik przymierzył z rzutu wolnego, a Mateusz Lechowicz uderzeniem z dystansu w górny róg zwieńczył solowy rajd.

W chorzowskim zespole nadal brakuje kontuzjowanych Tomasza Podgórskiego i Konrada Kasolika. Drugi tej zimy sparing rozegrał Mateusz Duchowski, a pierwszy – Patryk Sikora. Po krótkiej przerwie na boisko wrócili z kolei Daniel Paszek i Łukasz Janoszka.

Odnotujmy, że wstęp na radzionkowski stadion był wczoraj biletowany. Wejściówka kosztowała 5 złotych, sprzedawano też karnety na wiosenne mecze „Cidrów” (60 zł). Sparing obejrzało około 100 osób. Kibiców żółto-czarnych zmartwić musiała nie tylko porażka, ale też wieści, jakie dotarły do nich kilkanaście godzin wcześniej. W Ruchu nie będzie już grał Dawid Gajewski. Najlepszy jesienią strzelec zespołu (11 goli i 3 asysty w 13 występach) rozwiązał swój kontrakt, bo otrzymał dwie dobre oferty z innych klubów.

Ruch Radzionków – Ruch Chorzów 0:6 (0:3)

0:1 – Kwaśniewski, 40 min, 0:2 – Cioch, 44 min, 0:3 – Siwek, 45 min, 0:4 – Idzik, 58 min (wolny), 0:5 – Mokrzycki, 76 min, 0:6 – Lechowicz, 87 min

RADZIONKÓW: Stambuła – Jaworek, Gieroń, Banaś, Skalski, Kaletka, Łabojko, Wnuk, Turczyn, Kopeć, Szromek oraz Wojsyk, Deptała, Kopica, Figna, Pietryga. Trener Michał MAJSNER.

CHORZÓW: Smug – Kwaśniewski, Iwan, Słota, Bartolewski – Sikora, Siwek – Paszek, Cioch, Rudek – Tsuleiskiri oraz Nowak, Duchowski, Kawula, Kulejewski, Kowalski, Mokrzycki, Foszmańczyk, Janoszka, Idzik. Trener Łukasz BERETA.

Na zdjęciu: Worek z bramkami we wczorajszym sparingu efektownym strzałem zawiązał Mateusz Lechowicz.