Co trzeba wiedzieć, wybierając się na Stadion Śląski

* Kibice, posiadający bilety na towarzyski mecz z Koreą Południową na Stadionie Śląskim w Chorzowie, mogą za darmo skorzystać z dojazdu na tę sportową arenę komunikacją miejską i Kolejami Śląskimi.

* Koleje Śląskie uruchomią dzisiaj dodatkowe składy na najbardziej uczęszczanej trasie Częstochowa-Katowice-Gliwice. Jak zaznaczył prezes Kolei Śląskich, Wojciech Dinges, przejazd na podstawie biletu na mecz będzie możliwy do godz. 1.00 28 marca. Główną stacją do wysiadania na tej trasie będzie Chorzów-Batory, skąd zapewniono dogodne połączenia na stadion komunikacją miejską.

* Zmotoryzowani mogą zostawić samochody na parkingu obok Cmentarza Centralnego w Katowicach, skąd również będzie zapewniony dogodny dojazd środkami komunikacji publicznej na Stadion Śląski.

* W dniu meczu w godz. 16.00-01.00: zwiększona zostanie częstotliwość kursowania pociągów na trasie Sosnowiec – Katowice – Gliwice. Uruchomione zostaną dodatkowe linie autobusowe zatrzymujące się na przystanku AKS. Komunikacja tramwajowa będzie kursowała co 3-4 minuty, ponadto uruchomione zostaną dodatkowe linie: tramwaj S1 kursujący na odcinku Katowice Dworzec – Chorzów Stadion Śląski Pętla Zachodnia oraz dodatkowa linia na odcinku Chorzów Batory – Stadion Śląski.

* Osoby podróżujące na mecz własnym samochodem z zachodniej części Polski, zachęcamy do zostawiania pojazdów na terenie Gliwic i Zabrza. Kibice jadący z południa mogą parkować w Tychach, a podróżujący z południa w Sosnowcu. Dalej do miejsca docelowego, bez konieczności stania w korkach i szukania miejsc do zaparkowania, będzie można dojechać już za darmo, wybranym środkiem komunikacji publicznej.

* Od godzin porannych przy ul. Parkowej nie będzie możliwości skrętu z ronda na parking przy Galerii AKS. Nie będzie też możliwy wyjazd z parkingu przy Galerii AKS na rondo. Parkowa stanie się ulicą jednokierunkową (ruch od strony ul. Katowickiej) z zastrzeżeniem, że od godziny 16.00 kibice będą mogli parkować pojazdy po wyznaczonej przez policję stronie. Po zapełnieniu wszystkich dostępnych miejsc ul. Parkowa zostanie zamknięta dla ruchu już od skrzyżowania z ul. Katowicką, a wjazd będzie możliwy tylko dla posiadaczy specjalnych identyfikatorów.

* W dniu meczu nie będzie możliwości parkowania na terenie Parku Śląskiego. Ponadto wyłączona zostanie linowa kolejka „Elka”. Ograniczona liczba miejsc parkingowych wokół stadionu przeznaczona będzie wyłącznie do dyspozycji organizatora. Na pobliskich osiedlach nie ma dedykowanych miejsc parkingowych.

* Władze Katowic postanowiły w dniu meczu przetestować rozwiązanie, które chciałyby wdrożyć podczas dużych imprez masowych odbywających się na Stadionie Śląskim. W godzinach od 17.00 do 21.00 nastąpi wyłączenie możliwości wjazdu na osiedle Tysiąclecia z ul. Chorzowskiej oraz wyjazdu z osiedla na ul. Chorzowską. Wjazd będzie możliwy wyłącznie dla pojazdów pogotowia ratunkowego, policji i straży pożarnej. Na Tysiąclecie w dniu meczu zostaną skierowane dodatkowe patrole Straży Miejskiej, by podejmować szybką interwencję w przypadku pojazdów zaparkowanych niezgodnie z oznakowaniem, bądź utrudniających przejazd lub wyjazd z posesji.

* Przez cały dzień będzie obowiązywać zmieniona organizacja ruchu. Wzdłuż ul. Chorzowskiej – na odcinku od ul. Złotej do granicy z Chorzowem zostaną wprowadzone dodatkowe zakazy zatrzymywania i postoju. Analogiczne oznakowanie zostanie wprowadzone na ul. Brackiej od Drogowej Trasy Średnicowej do ul. Chorzowskiej. Dodatkowo do znaków zostanie dołączona tabliczka T-24, tj. odholowanie pojazdu przed służby miejskie w przypadku naruszenia zakazu.