Zobacz
Do góry

Co z kontraktem Angulo?

Najbliższe kilka miesięcy zdecyduje czy najskuteczniejszy w ostatnim czasie piłkarz Górnika, jakim jest Igor Angulo, zostanie w Zabrzu na dłużej.

Doświadczonemu 35-letniemu napastnikowi, z końcem czerwca przyszłego roku, kończy się umowa z 14-krotnym mistrza Polski. Czy król strzelców poprzedniego sezonu ekstraklasy zostanie w Zabrzu na dłużej?

Jest wśród legend

Igor Angulo, to dla Górnika prawdziwy skarb. Pokazuje i udowadnia to od początku swojego pobytu w Zabrzu, to jest od sierpnia 2016 roku. Najpierw jego 17 trafień pomogło w wywalczeniu upragnionego awansu do ekstraklasy. Tak było ponad dwa lata temu. Przy okazji dało to snajperowi z Kraju Basków koronę króla strzelców pierwszoligowych rozgrywek. W kolejnym sezonie 23 trafienia pomogły zabrzanom w wywalczeniu 4 miejsca w lidze, które – po 24 latach przerwy – dało możliwość gry w europejskich pucharach. Kolejny sezon to kolejne bramki. W rozgrywkach 2018/19 „Angulo-gol”, jak śpiewają o nim zabrzańscy kibice, nastrzelał 24 gole. Pozwoliło to na w miarę spokojne utrzymanie, a piłkarzowi przyniosło koronę króla strzelców ekstraklasy.

Angulo awansował już do dziesiątki najlepszych strzelców Górnika w historii. Wszystko w ledwie trzy lata! Trafia i w tym sezonie. Na razie, licząc wszystkie bramki od początku gry w Górniku, to ma ich na swoim koncie 74. W klasyfikacji najlepszych strzelców Górnika goni będącego na 8 miejscu Jerzego Musiałka, który w rozgrywkach ligowych i pucharowych zdobył ich o dwie więcej. Kolejny, będący na siódmym miejscu Roman Lentner, ma ich dobytych 86.

Rozmowy rozpoczęte

Z końcem czerwca przyszłego roku Angulo kończy się umowa z Górnikiem. Co będzie dalej z jego kontraktem? Jak niedawno powiedział odpowiedzialny w Zabrzu za transfery Artur Płatek, latem pytały o niego inne kluby ekstraklasy.

Górnik Zabrze. Mocniejsi niż wiosną

Czy jakieś rozmowy na temat przedłużenie kontraktu Angulo z Górnikiem już się zaczęły? Jakiś czas temu, indagowany przez nas o wszystko piłkarz odpowiedział. – Nie ma tutaj jakiegoś pośpiechu. Zawsze powtarzam, że w Górniku mógłbym zostać do końca swojej kariery. Jednak z drugiej strony wiadomo, że to wszystko jest biznes i zobaczymy czy będzie możliwość kontynuacji wszystkiego razem – odpowiada dyplomatycznie kapitan i od trzech lat najlepszy strzelec Górnika.

Nieoficjalnie wiadomo, że obie strony zaczęły już ze sobą rozmowy. Kiedy po raz ostatni Angulo przedłużał umowę, to stało się to jesienią 2017. Napastnik podpisał wtedy dwuletni kontrakt. Jak będzie teraz nie wiadomo.

Narzekania na formę

W Zabrzu słychać narzekania na to, że Angulo nie jest w takiej formie, jak był wcześniej, kiedy to taśmowo trafiał do bramki. W tym sezonie na koncie ma 2 gole i jedną asystę. Działacze, trenerzy i kibice liczą jednak na więcej. Być może przełamanie nastąpi w niedzielnym meczu z liderem ekstraklasy. W starciach ze Śląskiem Bask trafiał już do siatki rywala. Tak było choćby w poprzednim sezonie, kiedy to dwie jego bramki we Wrocławiu w kwietniu dały wygraną 2:1, która mocno przybliżyła zabrzanom utrzymanie. Jednego gola w starciu z wrocławianami Abgulo zdobył też w sezonie 2017/2018, kiedy to trafił do siatki na stadionie w Zabrzu przed prawie dokładnie dwoma laty (1:1). Jak będzie w niedzielę?

Bramki Angulo dla Górnika

2016/2017, 17 bramek w I lidze
2017/2018, 27 bramek; 23 w Ekstraklasie i 4 w Pucharze Polski
2018/2019, 28 bramek; 24 w Ekstraklasie, 3 w Pucharze Polski, 1 w eliminacjach Ligi Europy
2019/2020, 2 bramki

Na zdjęciu:  Igor Angulo nie raz ratował Górnika z tarapatów!

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

 

Murapol, najlepsze miejsca na świecie I Kampania z Ambasadorem Andrzejem Bargielem

 

Komentarze