To będzie święto dzieci

W sobotę i niedzielę murawę Stadionu Śląskiego opanują dzieci. Wszystko za sprawą Copa Espanola – Międzynarodowego Turnieju Akademii Piłkarskich, w którym wezmą udział 64 drużyny piłkarskie. W ciągu dwóch dni zawodnicy rozegrają ponad 400 meczów. Na pewno padnie mnóstwo bramek i nie zabraknie wielkich sportowych emocji.

Copa Espanola to jedyne takie wydarzenie sportowe na Śląsku. W rywalizacji zmierzą się dzieci w wieku od 6 do 9 lat z piłkarskich akademii polskich oraz zagranicznych. Niech was jednak nie zwiedzie młody wiek piłkarzy. Ci zawodnicy kochają to, co robią i mają talent oraz umiejętności, które na pewno wykorzystają przeciwko swoim rywalom. Ich duch walki, mimo czasami niewielkiego wzrostu, jest ogromny, a powiedzenie „zostawić serce na boisku” nie jest tym młodym piłkarzom obce.

Wśród zespołów, które 25 i 26 maja zagrają na Stadionie Śląskim, zobaczymy m.in. drużyny akademii Piasta Gliwice, Ruchu Chorzów, GKS-u Katowice – Młoda GieKSa, Cracovii oraz Zagłębia Sosnowiec. Natomiast z akademii międzynarodowych wystąpią: Milan Club Polonia Łódź, Barca Academy, Juventus Academy, czy Inter Academy.

Turniej startuje w sobotę o 10.00. Wtedy do rozgrywek przystąpią drużyny z kategorii wiekowej Skrzat (6-7 lat). W niedzielę również od 10 swoją rywalizację rozpoczną drużyny z kategorii Żak (8-9 lat).

Więcej informacji na stronie internetowej: www.copaespanola.pl oraz na stronie wydarzenia na Facebooku: www.facebook.com/events

 

Na zdjęciu: W najbliższy weekend Stadionem Śląskim zawładną dziecięce drużyny piłkarskie.

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze