Ostatnie słowa

W przerwie meczu z Wisłą Płock Cracovia z honorami pożegnała trzech piłkarzy. Zawodnicy nie kryli wzruszenia.


Jewhen Konopljanka, Kamil Pestka, Michal Siplak i Karol Niemczycki nie zagrają w przyszłym sezonie dla „Pasów”. Polacy i Słowak byli związani z klubem przez lata, więc dziękowano im w obecności kibiców.

Miało być inaczej…

Zawodnicy otrzymali pamiątkowe srebrne patery i oprawione koszulki przypominające o liczbie rozegranych meczów dla pierwszej drużyny. Wręczali je wiceprezes i dyrektor sportowy Stefan Majewski oraz wicedyrektor Filip Trubalski. Kibice bili brawo i skandowali nazwiska ważnych postaci, którzy żegnają się z klubem. Sportowcy zabrali głos, było słychać, że ściska im gardło. Najdłużej przemawiał najstarszy stażem kapitan drużyny Kamil Pestka, stawiając spokojne kroki na murawie, którą zna jak mało kto. Cracovia pozyskała go w 2014 roku jako 16-latka. 2 czerwca minie sześć od jego debiutu w ekstraklasie. Nie grał od sierpnia, kiedy w wyjazdowym spotkaniu ze Śląskiem Wrocław zerwał więzadła krzyżowe w kolanie.

O tym, że jego umowa nie zostanie przedłużona, zdecydował prezes klubu Janusz Filipiak. Wcześniej niepochlebnie wypowiadał się o jego agencie Bartłomieju Bolku i organizowanym przez jego agencję dodatkowych treningach dla zawodników. – Chciałem się inaczej pożegnać. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś tutaj wrócę i zagram przed wami, bo to jest wielka przyjemność. Nie spodziewałem się, że tak wiele tutaj osiągnę. Cracovii zawdzięczam wszystko. Przychodziłem jako chłopak, a wychodzę jako mężczyzna. Chciałem podziękować za wsparcie nie tylko w dobrych momentach, ale także wtedy, kiedy miałem dwie kontuzje – mówił Pestka, który w pierwsze drużynie wystąpił 93 razy.

Nagła zmiana

Grający pod Wawelem od 2017 roku Michal Siplak nie chciał zmieniać klubu. Po meczu z Wisłą Płock przyznał, że zimą otrzymał propozycję przedłużenia kontraktu. Sytuacja zmieniła się w kwietniu, gdy miał zagrać w rezerwach Nie wystąpił, bo zgłosił uraz. Wkrótce Filipiak udzielił wywiadu, w którym „nie był optymistą” co do nowej umowy, podkreślając, że Słowak „co chwilę ma uraz”.

Cracovia pożegnała Michala Siplaka, który nie krył wzruszenia:

Źródło: YouTube

– Drodzy kibice, chciałbym wam bardzo podziękować, bo przez te lata byliście dla mnie jak rodzina. Dziękuję za wsparcie w trudnych czasach kontuzji. Do końca życia będę pamiętać o Cracovii. Życzę wam sukcesów i mistrzostwa Polski – powiedział obrońca, który w koszulce w biało-czerwone pasy wybiegał na boisko 138 razy.


Czytaj także w kategorii EKSTRAKLASA:


Na trzy lata w Cracovii zakotwiczył bramkarz Karol Niemczycki. Po okresie spędzonym w Holandii i „otrzaskaniu się” z seniorską piłką w pierwszoligowej Puszczy Niepołomice, szybko zadebiutował w ekstraklasie i rzadko oddawał miejsce konkurentom. Jego związki z klubem były dłuższe, w latach 2011-2014 grał zespołach młodzieżowych. – Zaczynałem od podawania piłek, jako trampkarz, a potem miał okazję spełnić marzenia grając w pierwszej drużynie. Życzę Cracovii wszystkiego co najlepsze – podkreślił zawodnik, który zaliczył 78 występów.

Lista transferowa

Pestka od nowego sezonu ma zagrać w Rakowie. Siplak nie wyklucza, że pozostanie w polskiej lidze, bo ma oferty. Niemczycki prawdopodobnie trafi do mocniejszej ligi, dlatego nie zdecydował się na pozostanie w rodzinnym mieście.

Zmian w Cracovii będzie znacznie więcej, ponieważ w nowym sezonie w III lidze nie wystartują rezerwy. Odejdą piłkarze, którym kończą się kontrakty, a na listę transferową trafili: Tomasz Bała, Filip Balaj, Krystian Bracik, Krystian Bociek, Sylwester Lusiusz, Kacper Nowicki, Kamil Ogorzały, Michał Wiśniewski, Wiktor Zarzycki i Patryk Zaucha.


Na zdjęciu: Odchodzący zawodnicy rozegrali dla „Pasów” 309 meczów i strzelili 13 goli.

Fot. Krzysztof Porębski/PressFocus


Pamiętajcie – jesteśmy dla Was w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych, ale możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.