Cracovia. Pożegnanie z Marcosem Alvarezem

W samolocie, którym w sobotni poranek drużyna Cracovii poleciała z Pyrzowic do Turcji, znalazło się 27. zawodników.


Są to bramkarze: Karol Niemczycki, Adam Wilk i Lukas Hrosso, który tuż przed wyjazdem przedłużył swój kontrakt do czerwca 2024 roku; obrońcy: Otar Kakabadze, Cornel Rapa, Michal Siplak, Matej Rodin, Jakub Jugas, David Jablonsky, Oskar Wójcik, Luis Rocha i Kamil Pestka; pomocnicy: Kamil Ogorzały, Patryk Zaucha, Sylwester Lusiusz, Damir Sadiković, Sergiu Hanca, Michał Rakoczy, Jakub Myszor, Florian Loshaj, Mathias Hebo Rasmussen, Pelle van Amersfoort i Karol Knap oraz napastnicy: Rivaldinho, Filip Piszczek, Filip Balaj i Przemysław Kapek.

Trener Jacek Zieliński od razu po zakwaterowaniu piłkarzy w pięciogwiazdkowym Kempinski Hotel The Dom w miejscowości Belek zaprosił swoich podopiecznych na trening i zapewnił, że przez dwa tygodnie zrobi wszystko co trzeba, żeby jak najlepiej przygotować drużynę do rundy wiosennej.

Pierwszym tegorocznym sprawdzianem formy „Pasów” sparing z Rapidem Wiedeń, który na wiosnę zagra w Lidze Konferencji. Mecz zaplanowany jest na środę o godzinie 15.00. W przypadku pozostałych rywali, z którymi krakowianie zagrają w Turcji: 22 stycznia z siódmą drużyną ukraińskiej ekstraklasy Desną Czernihów, 26 stycznia z ósmym zespołem najwyższej ligi macedońskiej Rabotniczkim Skopje oraz 28 stycznia z zajmującym ósmą pozycję w czeskiej ekstraklasie Dynamem Czeskie Budziejowice do ustalenia pozostały jeszcze godziny rozpoczęcia gry.

Nie spełnił nadziei

W zespole nie ma Marcosa Alvareza, który spędził pod Wawelem półtora sezonu. W lipcu 2020 roku napastnik przyszedł z VfL Osnabrueck z 2. Bundesligi i choć debiut w ekstraklasie miał udany, bo zdobył gola w meczu z Pogonią Szczecin, to potem nie spełniał pokładanych w nim nadziei. W 31 występach w ekstraklasie zaledwie 3 gole. Borykał się z kontuzjami. W rundzie jesiennej wystąpił tylko w dziesięciu spotkaniach i wszystko wskazuje, że wróci do Niemiec, gdzie interesują się nim kluby walczący o awans na zaplecze ekstraklasy.

Dwaj juniorzy

Nowymi twarzami w zespole Cracovii można na razie nazwać tylko dwóch juniorów obrońcę Oskara Wójcika, który jest absolutnym debiutantem oraz Przemysława Kapka, napastnika, mającego na swoim koncie dwa epizody w ekstraklasie. Ponadto w ekipie jest powracający po zakończeniu 16-miesięcznej dyskwalifikacji David Jablonsky, a szkoleniowiec „Pasów” dodaje, że w trakcie dwutygodniowego pobytu na zgrupowaniu jeszcze ktoś może do zespołu dołączyć.

Znaleźć napastnika

– Nie wiem, kiedy dojadą do nas nowi piłkarze, ale rozmowy cały czas trwają – zapewnia Jacek Zieliński. – Nie jest tak prosto znaleźć teraz konkretnego napastnika, więc zdaję sobie sprawę, że nie będzie to łatwa sprawa, ale szukamy. Propozycje zostały złożone i czekamy na rozwój sytuacji.


Fot. Rafał Rusek/PressFocus