Cracovia. Przymiarka do składu

Trzecie sparingowe zwycięstwo Cracovii z rzędu wprawiło krakowian w dobre humory.

W przedostatnim dniu tureckiego zgrupowania piłkarze Cracovii rozegrali czwarty sparing tej zimy sparing odnosząc trzecie zwycięstwo z rzędu – tym razem 2:1.

Rywalem 9. zespołu polskiej ekstraklasy był FK Spartak Subotica. Drużyna plasująca się na 8. pozycji w serbskiej SuperLidze zaatakowała jako pierwsza i w 4 minucie spotkania, w podbramkowym zamieszaniu Luka Bijelović posłał piłkę do siatki tuż obok słupka bramki „Pasów”. Podopieczni Jacka Zielińskiego natychmiast zabrali się do odrabiania strat i w 17 minucie gry, po rozegraniu rzutu rożnego, piłka dotarła do Mathiasa Hebo Rasmussena. Duńczyk nie miał problemów z oddaniem celnego strzału z najbliższej odległości i w ten sposób ustalił wynik pierwszej połowy.

Hanca postawił pieczęć

Wprawdzie krakowianie nadal atakowali i mieli swoje okazje – między innymi w 34 minucie Michał Rakoczy i w 38 minucie Sergiu Hanca – ale golkiper Spartaka popisywał się udanymi interwencjami. Skapitulował jednak po przerwie, bo w 51 minucie Hanca huknął zza linii pola karnego i zapewnił Cracovii wygraną.

Kibice spod Wawelu, cieszący się z dobrej sparingowej serii ich ulubieńców, próbują jednak z meczowych wiadomości wyczytać przymiarkę do składu, w którym „Pasy” 6 lutego zainaugurują rundę wiosenną podejmując Lecha Poznań. Wiele wskazuje na to, że wyjściowa jedenastka ze spotkania ze Spartakiem zawiera szkielet zespołu trenera Zielińskiego. Wygląda na to, że ma jeszcze dylematy, jak choćby ten z obsadą bramki, a Lukas Hross i Karol Niemczycki do ostatniego treningu będą rywalizować o miejsce między słupkami na spotkanie z liderem. Blisko pierwszej jedenastki jest też 20-latek Karol Knap, którego rywalem do miejsca w podstawowym składzie jest 22-letni Sylwester Lusiusz.

Rakoczy potwierdził

Największym wygranym zgrupowania w Turcji wydaje się 19-letni Michał Rakoczy, który aktywnością i zaangażowaniem w spotkaniu ze Spartakiem potwierdził, że w gronie młodzieżowców Cracovii jest pierwszym wyborem. Tuż za jego plecami są jednak kolejni: 19-letni Jakub Myszor oraz 21-letni Kamil Ogorzały i Patryk Zaucha.

Natomiast wśród seniorów swoją gotowość do gry potwierdzili w tureckich sprawdzianach także Kamil Pestka i Filip Piszczek oraz wracający do zespołu David Jablonsky, a w odwodzie są także Florian Loshaj i Damir Sadiković. Nic więc dziwnego, że krakowianie podsumowując zgrupowanie w Turcji mówią o dobrych humorach i z odliczają dni do pierwszego meczu.

Cracovia – Spartak Subotica 2:1 (1:1)

0:1 – Bijelović, 4 min; 1:1 – Hebo Rasmussen, 17 min; 2:1 – Hanca, 51 min.

CRACOVIA: Hrosso (46. Niemczycki) – Rapa, Rodin (61. Jablonsky), Jugas – Kakabadze (67. Ogorzały), Lusiusz (46. Knap), Hebo Rasmussen (71. Zaucha), Rakoczy (61. Loshaj), Hanca (61. Pestka), Luís Rocha (61. Myszor) – van Amersfoort (61. Piszczek). Trener Jacek ZIELIŃSKI.

SPARTAK: Jelovac – Jezdimirović, Bogićević, Żulj, Shimura – Vidaković, Durasović, Abraham, Todoroski – Bijelović, Nikolić. Trener Vladimir GACINOVIĆ.