Cracovia. Wraca do pracy ze zdwojoną siłą

Grzegorz Kurdziel zastępował Michała Probierza, któremu w piątek skończył się urlop. Podkreślił, że wszystkie jednostki treningowe odbyły się zgodnie z planem.


Po pierwszej tegorocznej kolejce ekstraklasy więcej niż o awansie Pogoni na pozycję lidera i zdobytym w ten sposób mistrzostwie półmetka przez szczecinian mówiło się o rezygnacji z pracy złożonej przez Michała Probierza. Trener Cracovii na pomeczowej konferencji po przegranym meczu z Wartą Poznań ogłosił swoją decyzję, której nie przyjął prezes Janusz Filipiak i zgodził się jedynie na kilkudniowy urlop.

– W związku z wypowiedzianymi przeze mnie słowami na konferencji prasowej po meczu ligowym z Wartą Poznań, dotyczącymi mojej przyszłości w MKS Cracovia SSA, informuję, że po serii rozmów z panem profesorem Januszem Filipiakiem wspólnie postanowiliśmy kontynuować misję tworzenia silnego Klubu – poinformował szkoleniowiec „Pasów”.

– Moja pierwotna decyzja była podyktowana tylko i wyłącznie względami natury osobistej. Tym samym pragnę zdementować pojawiające się w przestrzeni publicznej doniesienia, sugerujące jakoby u jej źródła leżał rzekomy konflikt z wiceprezesem Jakubem Tabiszem czy samym Profesorem Januszem Filipiakiem.

Przeciwnie – okazane mi przez Zarząd w tym trudnym momencie zaufanie i wsparcie stało się podstawą zmiany mojej decyzji o rezygnacji. Jednocześnie z całą stanowczością chcę zaznaczyć, że moje rozmowy z prezesem Klubu toczone były w przyjacielskiej atmosferze i w żadnym momencie ich trwania nie pojawiał się argument dotyczący jakichkolwiek kar umownych.

Ponadto chciałbym przeprosić całą społeczność Cracovii za powstałe zamieszanie, ale również prosić o zrozumienie i wyrozumiałość. Emocje po przegranym meczu, jak i nawarstwiające się kwestie osobiste wzięły górę. Jestem przekonany, że po kilku dniach wypoczynku wrócę do pracy ze zdwojoną siłą i wspólnie będziemy cieszyć się z wielu zwycięstw Cracovii. Do momentu mojego powrotu z urlopu, to jest do piątku 5 lutego obowiązki I trenera pełnić będzie trener Grzegorz Kurdziel.

Świadomi zawodnicy

Dotychczasowy drugi trener nie tylko nadzorował mikrocykl poprzedzający wyjazd do Szczecina, ale także zajął miejsce przed kamerą i w tradycyjnej przedmeczowej wideokonferencji prasowej odpowiadał na pytania dziennikarzy.

– Od początku wiedzieliśmy, że strata pięciu minusowych punktów, z którymi zaczynaliśmy sezon, może wiązać się z trudnościami w trakcie rozgrywek – stwierdził drugi trener Cracovii. – Ale zawodnicy są bardzo świadomi i zdają sobie sprawę z tego faktu oraz bardzo profesjonalnie przepracowali ten tydzień i z optymizmem patrzymy na zarówno na ligowy mecz z Pogonią jak i wtorkowe pucharowe spotkanie z Wartą Poznań.

Przekaże rekomendacje

Grzegorz Kurdziel podkreślił, że wszystkie jednostki treningowe odbyły się zgodnie z planem.

– Umówiliśmy się z trenerem Probierzem na dłuższą rozmowę dotyczącą całego mikrocyklu i moją ocenę jak to wyglądało – dodał Kurdziel. – Na pewno, tak jak przed każdym meczem, będziemy dyskutowali na temat składu i oczywiście przekażę swoje rekomendacje dotyczące poszczególnych zawodników czy ewentualnych zmian taktycznych.

Zabieramy 22 zawodników, bo w Szczecinie nie zagrają pauzujący z powodu nadmiaru żółtych kartek Dawid Szymonowicz i Sergiu Hanca. Do protokołu wpiszemy więc 20 nazwisk, a ze Szczecina przejedziemy do Opalenicy, gdzie będziemy się przygotowywać do spotkania z Wartą. Ostateczny skład tradycyjnie podamy na odprawie przedmeczowej.

8 goli w 15 spotkaniach

Grzegorz Kurdziel, który był bramkarzem i debiutował w ekstraklasie w barwach Zagłębia Sosnowiec, zwrócił także uwagę na atuty Pogoni.

– Pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy gdy rozpoczyna się analizę gry Pogoni, to mała liczba straconych bramek – zauważył drugi trener „Pasów”. – 8 goli w 15 spotkaniach na pewno bardzo dobrze świadczy o jakości gry defensywnej zespołu. Wynika to ze zgrania zawodników. Ten element plus bardzo dobra postawa bramkarza Stipicy powodują, że nasi najbliżsi rywale są liderami.


Fot. Damian Kościesza/PressFocus

Komentarze