Cygan prezesem pierwszoligowca!

Wczoraj Janusz Żyła przestał pełnić funkcję prezesa a jego miejsce zajął dobrze znany z pracy w GKS-ie Katowice Wojciech Cygan.

W sierpniu miał minąć rok pracy Żyły w klubie spod Jasnej Góry. Już wiadomo, że tego jubileuszu w roli prezesa nie będzie. Częstochowski klub poinformował, że z powodów rodzinnych Żyła nie będzie mógł angażować się w życie klubu w dotychczasowym wymiarze czasu. Pozostanie jednak w klubie i w najbliższych dniach obejmie stanowisko przewodniczącego rady nadzorczej. – Był to na pewno bardzo ekscytujący czas w moim życiu. Poznałem nowych ludzi, nowe środowisko. Pracowaliśmy, aby od strony zarówno sportowej, jak i organizacyjnej przygotować klub do gry o najwyższe cele. Przez ten czas zrealizowaliśmy kilka ważnych projektów. Jestem zadowolony z tego okresu spędzonego w tym otoczeniu. Wojtkowi oczywiście życzę powodzenia – przyznał były już prezes.

Jego funkcję przejął Wojciech Cygan, były prezes GieKSy, który wczoraj złożył rezygnacje z członka rady nadzorczej katowickiego klubu. Aktualnie jest on wiceprezesem Pierwszej Ligi Piłkarskiej, a także członkiem zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej. Dla Cygana Częstochowa i Raków mają wymiar sentymentalny. Nowy prezes urodził się w tym mieście. – Zdradzę, że najpierw chodziłem na mecze Rakowa Częstochowa, czyli klubu z mojego rodzinnego miasta. Dopiero po przeprowadzce do Katowic zaczął się etap GieKSy – opowiadał swego czasu. – Projekt jaki jest wdrażany w Rakowie jest bardzo ambitny i ciekawy. Dlatego jestem bardzo zadowolony, że będę chciał w nim uczestniczyć. Mam nadzieję, że wszyscy razem przyczynimy się do dalszego rozwoju klubu. Najbliższe dni spędzę na poznaniu środowiska  i wdrożeniu w codzienną pracę w Rakowie — mówi nowy prezes.