Czarni Gorzyce nie zagrają w barażach

Zajęcie 13. miejsca w rozgrywkach Zina IV ligi śląskiej upoważniało do walki o pozostanie na tym szczeblu rozgrywek w barażach.


W grupie I zdobyła je Przemsza Siewierz, a w grupie II Czarni Gorzyce, ale zaplanowanych na 18 i 22 czerwca spotkań nie będzie, bo zarząd klub z Gorzyc podjął decyzję o rezygnacji z udziału w tej rywalizacji.

– Po rozmowach z zespołem i mając na uwadze zmiany, jakie zaszły w otaczającej nas rzeczywistości, zarząd klubu uznał, iż sprostanie wymaganiom rozgrywek IV ligi w przyszłym sezonie niesie ze sobą zbyt wielkie ryzyko – informują działacze Czarnych.

– W dłuższej perspektywie mogłoby ono przynieść klubowi zbyt wiele strat na poziome sportowym, organizacyjnym oraz finansowym. Decyzja ta jest podyktowana dobrem klubu i wierzymy, że spotka się ze zrozumieniem naszych kibiców. W związku z powyższym nasza drużyna dołączy do grona spadkowiczów i w kolejnym sezonie rozpocznie zmagania na poziomie klasy okręgowej, na które już zapraszamy.

Konsekwencją tej decyzji było odejście trenera Piotra Haudera, który po latach pracy okraszonej historycznym awansem pożegnał się z klubem, a także utrzymanie na poziomie IV ligi zespołu z Siewierza.

(jaD)


Na zdjęciu: Trener Piotr Hauder stworzył w Gorzycach drużynę, złożoną z ambitnych i walecznych piłkarzy. Teraz pożegnał się z klubem.

Fot. slzpn.pl/Dorota Dusik