Zobacz
Do góry

Czas na mistrzostwo?

Ostatni sezon był dla piłkarek Czarnych Sosnowiec bardzo udany.

Wicemistrzostwo kraju oraz finał (przegrany z Łęczną) Pucharu Polski to jednak nie jest maksimum aspiracji tego klubu. Przed nowym sezonem wzmocniono więc sztab szkoleniowy. Asystentem Grzegorza Majewskiego został Adrian Cioch, który jest już od kilku lat związany z klubem. Wesprze ich Dariusz Klacza, uważany za jednego z najlepszych trenerów-analityków młodego pokolenia. – Jego wiedza pozwoli na na dalszy rozwój. Poza analizą gry naszego zespołu i przeciwników będzie też odpowiedzialny za trening pozycyjny – wyjaśnia Majewski. Tę trójką szkoleniowców uzupełnia Paweł Pisarek, odpowiedzialny za przygotowanie bramkarek.

Więcej emocji budzą oczywiście transfery zawodniczek, a tych było już sporo. Na zasadzie wolnego transferu po wygaśnięciu umowy z Medykiem Konin do Sosnowca zawitała Paulina Zawiślak, to zawodniczka grająca w pomocy. Dużym wzmocnieniem jest pozyskanie reprezentantki kraju, grającej ostatnio w mistrzowskiej drużynie z Łęcznej, Dżesiki Jaszek. Ta napastniczka ma być konkurencją dla Marty Cichosz, która była jedyną nominalną dziewiątką w Czarnych. Kolejną pozyskaną reprezentantką Polski jest uniwersalna Martyna Wiankowska z UKS SMS Łódź. Na dniach oficjalnie zostaną zaprezentowane dwie nowe i bardzo młode zawodniczki: 17-letnia Joanna Węcławek z AZS Wrocław i 16-letnia Martyna Małysa z Prądniczanki Kraków.

Czarne rozegrały już dwa sparingi – przegrany z UKS SMS Łódź 1:4 i wygrany z AZS UJ Kraków 3:0. Trener Majewski przyznaje, że wyniki sparingów są dla niego sprawą drugorzędną, a priorytetem jest przygotowanie się do nowego sezonu, w którym celem ma być mistrzostwo Polski.

Komentarze