Czas zbrojeń. Oczekiwanie na decyzje. Załatać środek obrony

Jak zwykle na naszych Czytelników czeka bogaty serwis informacyjny z wielu dyscyplin sportowych. Materiały informacyjne, komentarze, opinie, aktualne wydarzenia.


Czas letnich zbrojeń

Fot. Łukasz Sobala/Pressfocus

Do inauguracji nowego sezonu ekstraklasy zostały niecałe 3 tygodnie. Kluby jeszcze doszlifowują swoje kadry, a w ostatnim czasie dokonały kilku ciekawych wzmocnień. Nie wszyscy przeszli tego lata rewolucje. Więcej w „Sporcie”.


Oczekiwanie na ważne decyzje

Fot. widzew.com

Przed piłkarzami GKS-u 1962 Jastrzębie bardzo intensywny tydzień. Trener drużyny z Harcerskiej, Jacek Trzeciak, będzie mógł się przekonać, jaka w tej chwili jest „wartość bojowa” jego podopiecznych. Mecze kontrolne z Ruchem Chorzów i Piastem Gliwice powinny dać mu odpowiedzi na kilka pytań. Więcej w „Sporcie”.


Załatać środek obrony

Fot. gornikzabrze.pl

Za drużyną prowadzoną przez Jana Urbana pierwszy etap przygotowań. Po okresie treningów na swoich obiektach przez prawie tydzień przebywała na obozie w Wodzisławiu Śląskim. Było co robić, bo na to pierwsze letnie zgrupowanie pojechało aż 32 zawodników, w tym spora grupa młodych. Więcej w „Sporcie”.


Jeszcze w poniedziałkowym wydaniu „Sportu”:

  • – Mimo wszystko nie skreślałbym Hiszpanów. To nie jest ta reprezentacja, która zachwyca oko i cieszy kibiców, robi jednak swoje i pnie się powoli w drabince, chociaż pamiętamy mecze naszej grupy, w których Hiszpania była… słabiutka – mówi Sławomir Chałaśkiewicz, były piłkarz, obecnie ekspert telewizyjny
  • Tyszanie rozpoczynają przygotowania do sezonu 2021/2022. Drużyna, która w minionych rozgrywkach zajęła trzecie miejsce w I lidze, chce zrobić kolejny krok do przodu, a ma jej w tym pomóc mistrz Słowacji i Norwegii oraz uczestnik rozgrywek Ligi Europy Tomasz Malec
  • Kęty, niespełna 20-tysięczna miejscowość położona w powiecie oświęcimskim, od lat znajdują się na długiej liście fanclubów Ruchu Chorzów. Stamtąd regularnie jeździ się na Cichą, a chyba większości sympatyków 14-krotnego mistrza doskonale znana jest też flaga wywieszana przez tamtejszych kibiców, o treści „Świat bez Ruchu to chaos”. Zawisła także w sobotnie popołudnie – tyle że tym razem na stadionie Hejnału
  • Ciężka praca podczas obozu nie przeszkodziła piłkarzom Piasta odnieść pewne zwycięstwo w sparingu z Sandecją. Wszystkie akcje i gole gliwiczan były przedniej urody, dlatego powodów do optymizmu nie brakuje
  • Po 3. rundzie Speedway Euro Championship sytuacja w klasyfikacji generalnej cyklu nieco się skomplikowała dla Piotra Pawlickiego.
  • Polacy nie sprawili niespodzianki – przegrali z Litwą i nie zagrają w Tokio. Na równą rywalizację z faworytem starczyło im sił zaledwie na 20 minut.

Foto główne: Facebook