Czekają na „Płonę”. Młodzież w Rozwoju zawiodła

Michał Płonka, lider środka pola – z powodu urazu mięśniowego – nie zagrał już w trzecim meczu z rzędu. Dla grającej w systemie 4-4-2 drużyny to duży ubytek. Olivier Lazar był w sobotę bezlitośnie ogrywany, jakości nie dawał też drugi z młodzieżowców – skrzydłowy Patryk Gembicki, debiutujący w wyjściowym składzie. Młodzieżowcy byli w sobotę najsłabszymi punktami Rozwoju.

– Jest szansa, że „Płona” wróci na najbliższy mecz, ale dopiero po poniedziałkowych badaniach okaże się, czy będzie mógł wejść w trening. W tej rundzie spotkało nas wiele trudnych chwil i sytuacji, które są nieprzewidywalne. Jakoś sobie radzimy. Niektórzy nasi zawodnicy nie są w stanie grać co trzy dni. Robiliśmy, co tylko mogliśmy, ale przegraliśmy i jesteśmy smutni. W tej lidze jeszcze wszystko może się wydarzyć – podkreślał trener Rafał Bosowski.

Rozwój Katowice przegrał z Resovią Rzeszów 1:2 i sam wynik nie oddaje różnicy klas między zespołami. Krótko mówiąc katowiczanie chcieli tylko przetrwać, a goście grali w piłkę. Dwaj najbliżsi rywale Rozwoju to Elana Toruń i Widzew Łódź, czyli dwa czołowe zespoły w II lidze. Rozwój Katowice natomiast zajmuje 15. miejsce z 16 punktami.

 

Liczby po meczu Rozwój Katowice – Resovia Rzeszów

1
PORAŻKĘ w ostatnich 10 meczach poniosła Resovia.

32
GOLE stracił Rozwój w 17 kolejkach – najwięcej w II lidze.

 

MICHAŁ KUCHARCZYK PO MECZU LEGIA WARSZAWA – GÓRNIK ZABRZE