Czekoladowe Kolce w Godowie

Ceniony mityng w Ostrawie, który od lat gości największe gwiazdy światowej lekkiej atletyki, w tym roku odbędzie się 13 czerwca. Do ub. roku regularnie biegał w nim Usain Bolt, w tegorocznym wystartują m.in. mistrzowie świata – Anita Włodarczyk, sprinterka Dafne Schippers, tyczkarz Sam Kendricks czy rekordzistka globu Genzebe Dibaba.
Będą też najlepsze dzieci z roczników 2007-12, które biegały najszybciej na 100, 200 i 300 m. – Przy mityngu organizujemy też cykl zawodów „Cokoladovej Tretry” dla najmłodszych. Odbywają się one nie tylko w Czechach, ale też na Słowacji i w tym roku po raz pierwszy w Polsce. Łącznie, jak szacujemy, wystartuje w nich ponad 10 tysięcy dzieci. Najlepsi będą mieli okazję pokazać się przy wypełnionym 15-tysięcznym stadionie w Ostrawie – tłumaczy Sarka Mokra, menedżer imprezy.

Czekoladowe Kolce początkowo miały się odbyć w Chorzowie i Warszawie. Ostatecznie rozegrano je na kameralnym stadionie w Godowie, tuż przy czeskiej granicy. W piątkowych zawodach wystartowało w sumie 113 osób z całego regionu. – Byłoby z pewnością jeszcze więcej, ale nie dopisała pogoda. I tak jesteśmy zadowoleni, że udało się te zawody w Polsce rozegrać. To nasz pilotażowy program, który ma zachęcić dzieci do uprawiania sportu, do lekkiej atletyki i do biegania na tartanie – tłumaczy Mokra.

Współorganizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy Diament Godów, który prężnie działa pod okiem trenera Stefana Kalinowskiego. Większość jego podopiecznych wywalczyła kwalifikacje na mityng do Ostrawy, gdzie najmłodsi wystartują w towarzystwie wielkich lekkoatletycznych gwiazd.

Na zdjęciu: Zofia Zichlarz (z prawej) i Nadia Marczak były najlepsze w biegach na 200 i 300 metrów. W nagrodę wystartują w „Zlatej Tretrze”.

 

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach

60 m – Jan Zichlarz, 100 m chłopców – Nikodem Jeremiasz, 100 m dziewczyn – Kalina Antczak, 200 m chłopców – Maciej Grzonka, 200 m dziewczyn – Zofia Zicharz, 300 m chłopców – Patryk Pyrzyński, 300 m dziewczyn – Nadia Marczak, 600 m chłopców – Rafał Borowski, 600 m dziewczyn – Dominika Banko