Częstochowska klasa A. Porażka na zakończenie

Zawodnicy Victorii Częstochowa zakończyli ligowe zmagania porażką w Ostrowach. Nie zmieniło to jednak układu ligowej tabeli.

Drużyna z Krakowskiej w pierwszym spotkaniu z LKS-em Naprzód wygrała 8:1, więc spotkanie rewanżowe dla podopiecznych Łukasza Tomczyka zapowiadało się jako przyjemny spacer. Jednak to drużyna z Ostrów wyszła zwycięsko z tego spotkania. Była to dopiero druga w tym sezonie porażka Victorii. Wcześniej ekipę z Krakowskiej pokonał Ajaks Częstochowa. Miało to miejsce pod koniec kwietnia.

Mimo porażki nastroje w Victorii są bardzo pozytywne. Zespół z przewagą aż 17 punktów wygrał swoją grupę klasy A. Dodatkowo w 26 spotkaniach zdobyli 123 bramki, co pokazuje siłę ofensywną drużyny z Krakowskiej. Teraz Victoria musi przełożyć dobre wyniki z klasy A na okręgówkę. Ta startuje w połowie sierpnia. Podopieczni trenera Tomczyka będą mieli więc dużo czasu na odpowiednie przygotowanie się do rozgrywek. Czekają ich prawie dwa tygodnie przerwy. Przygotowania do rundy jesiennej startują 19 lipca.