Częstochowska klasa okręgowa. Beniaminkowie na początek

14 sierpnia w Żarkach ruszają rozgrywki w klasie okręgowej. Liga będzie liczyć 17 zespołów. Ciekawie zapowiada się spotkanie w Konopiskach.


Powodem tak dużej liczby drużyn jest uchwała zarządu Śląskiego Związku Piłki Nożnej, który dopuścił do rozgrywek rezerwy Skry Częstochowa, które ostatni raz na tym szczeblu rozgrywkowym występowała w 2016 roku. Decyzja z 7 lipca utrudniła logistyczne rozplanowanie rozgrywek. Nowy zespół dodaje do terminarza dwie kolejki więcej. Przez to drużyny będą musiały grać je w środku tygodnia – 25 sierpnia i 11 listopada.

Częstochowsko-lubliniecka klasa okręgowa, między innymi z powodu pojawienia się rezerw Skry, zapowiada się ciekawie. W nowym sezonie pojawiło się więcej ciekawych beniaminków. Awans z A-klasy zaliczył Lot Konopiska i Victoria Częstochowa. Los sprawił, że dwa doświadczone wiekiem zespoły zmierzą się ze sobą w inauguracyjne kolejki.

Drużyna Victorii powoli przygotowuje się do startu niezwykle ważnego, historycznego sezonu (stulecie klubu). Przed sezonem zespół Łukasza Tomczyka otrzymał lepsze warunki do przygotowań meczowych. Od piątku mają odświeżoną i doposażoną szatnię. Dodatkowo Victoria w rozgrywkach będzie występować w specjalnych koszulkach – miejsce zazwyczaj przeznaczone dla sponsorów wykorzystano, by znalazł się tam napis „Razem tworzymy historię”. Dodatkowo ich styl, a więc biało-zielone pasy nawiązują do historycznych trykotów klubu.


Fot. facebook.com/Victoria-Częstochowa

Drużyna rozpoczęła już przygotowania do sezonu. Trener Tomczyk ma grupę nowych zawodników w zespole.

– Trzeba wszystkich poznać, poukładać, zobaczyć kto, w jakiej jest formie sportowej, po czym jest, jak pasuje do naszego pomysłu na granie, gdzie go w tym wszystkim umiejscowić i oczywiście stopniowe wprowadzanie tych zawodników i zarażanie tym wszystkim, co tutaj się dzieje w klubie – powiedział szkoleniowiec Victorii na łamach mediów społecznościowych klubu.

Jego zespół w sobotę rozegrał pierwsze spotkania sparingowe. Ich pierwszym rywalem był beniaminek czwartej ligi – Unia Rędziny, a kilkanaście minut później rywalizacja z rezerwami Skry. Pierwszy mecz zakończył się wysokim zwycięstwem Victorii 4:1. Trzeba jednak wziąć poprawkę na fakt, że ekipa z Rędzin musiała poradzić sobie bez sześciu etatowych zawodników. Dodatkowo Unia przeciętnie rozpoczęła okres przygotowawczy. Podopieczni Oskara Operacza wcześniej przegrali sparing z drużyną Rakowa do lat 19. W drugim drużyna trenera Tomczyka zremisowała z rezerwami Skry 1:1

Drużyna z Konopisk również rozpoczęła przygotowania do sezonu, jednak nie są one na razie tak intensywne, jak te w Victorii. Lot w ostatnich dniach rozegrał mecz sparingowy z A-klasowymi Czarnymi Starcza. Goście wygrali 4:3 i w dobrych nastrojach będą szykować się na 15 sierpnia. Wówczas w Konopiskach na zakończenie pierwszej serii gier Lot zmierzy się z Victorią.


Fot. facebook.com/Victoria-Częstochowa

Komentarze