Częstochowska klasa okręgowa. Zwycięstwo na pożegnanie

Victoria Częstochowa wygrała na wyjeździe ze Spartą Szczekociny. Był to ostatni mecz Łukasza Tomczyka w roli szkoleniowca lidera częstochowskiej klasy okręgowej.


Victoria w tym sezonie ligowym prezentuje się nader dobrze. Beniaminek w 14 rozegranych kolejkach zgromadził 36 punktów i przewodzi stawce z minimalną przewagą nad rezerwami Skry. Kolejne trzy „oczka” do swojego konta dopisali za sprawą wysokiego zwycięstwa w Szczekocinach. Pokonali miejscową Spartę 0:5.

Był to wyjątkowy mecz dla jej trenera, Łukasza Tomczyka. Szkoleniowiec pracował w Victorii ponad dwa lata. Za jego kadencji klub z prawie 100-letnią tradycją (rocznicę powstania obchodzić będą jesienią 2022 roku) awansował do klasy okręgowej. Łącznie pod jego wodzą Victoria rozegrała 58 spotkań, z czego w aż 43 odnosiła zwycięstwa. Teraz Tomczyka czekają większe wyzwania.

Dotychczasowy szkoleniowiec beniaminka klasy okręgowej najprawdopodobniej przeniesie się o cztery klasy okręgowe wyżej. Klub z Częstochowy poinformował, że Tomczyk ma zostać II trenerem pierwszoligowej Aplkanu Resovii. Klub z Rzeszowa zapytany o współpracę ze szkoleniowcem stwierdził, że na razie trwają negocjacje. Wiele wskazuje jednak na to, że na dniach Tomczyk będzie współpracował z Dawidem Kroczkiem, trenerem 10 zespołu pierwszej ligi. Do końca obecnej rundy (do rozegrania zostały trzy kolejki) Victorię poprowadzi Tomasz Sobczak, który w ostatnim czasie pracował w występującej w częstochowskiej klasie okręgowej Unii Kalety.


Fot. facebook.com/Victoria-Częstochowa