Czyż pierwszym zimowym wzmocnieniem Rakowa

Szymon Czyż został nowym zawodnikiem wicemistrza Polski. Podpisał umowę do końca czerwca 2025 roku. Do Warty wypożyczono z kolei Daniela Szelągowskiego.


Poprzednią rundę zawodnik spędził w Warcie Poznań. Rozegrał w niej 16 spotkań i zaliczył dwie asysty. Do Poznania ściągał go ówczesny dyrektor sportowy klubu, Robert Graf, obecnie pracownik Rakowa. Wcześniej Czyż występował w młodzieżowym zespole Lazio.

Udało mu się nawet zaliczyć debiut w barwach „Biancocelestich”. Miało to miejsce pod koniec października 2020 roku, gdy rzymianie na wyjeździe rywalizowali z Club Brugge. Lazio miało spore kłopoty kadrowe z powodu zakażeń koronawirusem, stąd Czyż otrzymał swoją szansę (rozegrał 22 minuty).

Runda jesienna w Poznaniu nie była w jego wykonaniu najlepsza. Trzeba jednak wziąć poprawkę na to, że cała Warta ostatnie miesiące mogła spisać na straty. Na przenosinach Czyża do Rakowa skorzystają dwie strony, choć poznaniacy tylko częściowo.

Częstochowianie pozyskali młodego zawodnika na stałe. Do Warty na wypożyczenie przeniesie się Daniel Szelągowski. Ten ma pomóc poznaniakom w walce o utrzymanie, ponadto złapie trochę minut, których ewidentnie mu brakowało. Według nieoficjalnych informacji w umowie między klubami zawarto zapis, zgodnie z którym zawodnik ma być zawodnikiem podstawowej jedenastki Warty.

– Szymon to kolejny młody zawodnik z dużym potencjałem w naszej kadrze. Cieszymy się, że będzie rozwijać swój talent w Rakowie i wierzymy, że wzmocni rywalizację w środku pola. Ponadto zdecydowaliśmy się na wypożyczenie Daniela Szelągowskiego, któremu potrzeba jak najwięcej gry, a w Warcie Poznań będzie mieć na to szansę – powiedział po podpisaniu kontraktu z Czyżem dyrektor sportowy Rakowa, Robert Graf.


Fot. Tomasz Kudala/Pressfocus