Zobacz
Do góry

Czy Bytom potrzebuje hokeja?

Łatwiej zlikwidować zespół niż go odbudować – coś o tej sprawie w Bytomiu wiedzą! Mimo tej nauki z przeszłości, nie wiadomo, czy hokeiści zespołu Węglokoks Kraj Polonia Bytom dokończą sezon. Dziura w budżecie jest spora.


Do końca sezonu jeszcze daleko, ale pierwsze sygnały dotyczące sytuacji zespołu Węglokoksu Kraj Polonia Bytom są niepokojące. 8 pkt w 10 spotkaniach – to dorobek nadzwyczaj skromny. Dzisiaj działacze spotykają się z trenerami oraz zawodnikami i wspólnie będą się zastanawiali jakich dokonać zmian, by było lepiej.

Zasypywanie dziury

Tuż przed sezonem została podpisana umowa sponsorska z Węglokoksem, ale wbrew zapowiedziom pomoc jest mniejsza niż wcześniej negocjowano.

– Trudno będzie nam przeżyć do końca sezonu – rozkłada ręce szef sekcji. – Szukamy mniejszych sponsorów, by wyrwę budżetową zasypać. Już teraz wiem, że nie uzupełnimy, a tym bardziej nie wzmocnimy zespołu, bo nie posiadamy takich środków. Z pozostałymi klubami nawet nie mamy co się równać…

W poprzednim sezonie gra Polonii też „kulała”, ale zespół w pre-play offie okazał się lepszy od Automatyki i wskoczył do czołowej „8”. Teraz jednak liga jeszcze bardziej się wyrównała i o punkty trudniej. W Bytomiu zanosi się w tym sezonie na grę o przetrwanie sekcji hokejowej – taka jest brutalna prawda.

Co dalej ze Stodołą?

Zapewnienia, że sytuacja zmieni po wyborach samorządowych, można włożyć między bajki, bo takich deklaracji było już sporo. Tu potrzeba zdecydowanego działania i deklaracji, że hokej miastu jest potrzebny. „Stodoła”, bo tak pieszczotliwie jest nazywane bytomskie lodowisko, nie spełnia żadnych wymogów. Władze miasta chyba powinny się ostatecznie zadeklarować, czy osławiona hala przejdzie gruntowną modernizację, czy będzie budowany nowy obiekt.

Czy istnieje groźba likwidacji sekcji hokejowej? – Istnieje groźba rozwiązania zespołu seniorów, ale ze szkolenia młodzieży nikt się nie odważy zrezygnować – takie głosy można teraz usłyszeć. Hokej nie będzie się rozwijał, gdy warunki do treningów oraz gry będą poniżej jakichkolwiek norm, obowiązujących w naszym kraju. To akcentujemy przy każdej okazji, gdy piszemy o 6-krotnych mistrzach Polski.

Potrzeba czasu

Początek sezonu w wykonaniu polonistów był zupełnie przyzwoity, ale ostatnio notują porażki.

– Z zespołu odeszło trzech rutynowanych obrońców: Owczarek (pełni rolę asystenta trenera – przyp. red.), Pastryk i Działo oraz napastnik Danieluk – mówi prezes sekcji hokejowej, Andrzej Banaszczak. – Ich miejsce zajęli juniorzy i jest jak jest. 19-letnie chłopaki potrzebują czasu, by zaadaptować się do gry w seniorskiej drużynie. Kłopoty organizacyjne nie są wielką tajemnicą i one miały również wpływ na kompletowanie składu. Rozpoczęliśmy to późno, bo nie mieliśmy gwarancji, że zdążymy wszystko złączyć. Wiemy, że trzeba walczyć w każdym meczu, ale nie zawsze mamy poważne argumenty.

 

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

 

Komentarze

Więcej w hokej

 • Hokej. Unia już w ogródku

  Hokeiści z Oświęcimia praktycznie mogą czuć się pewnymi finalistami turnieju o Puchar Polski, choć do pełni szczęścia brakuje im jeszcze „oczka”.

  Włodzimierz Sowiński14 listopada 2019
 • Naprzód Janów. Alarm (nie)odwołany?!

  Kwestia niedomówień i pewnie zaległości finansowych między spółką akcyjną Naprzód Janów i właścicielem (MOSiR-em) lodowiska „Jantor” została, przynajmniej częściowo, wyjaśniona.

  sow13 listopada 2019
 • Hokej. Błyskotliwy Kasperlik

  Lider przerwał imponującą serię „Szarotek”, a popisowa w jego wykonaniu była druga tercja.

  Bogdan Nather12 listopada 2019
 • Hokej. Valtonen zwolniony!

  Jestem w Ravensburgu z rodziną, synowie chodzą do szkoły i czujemy się wszyscy dobrze.

  Włodzimierz Sowiński12 listopada 2019
 • Bryk: Nie możemy rozpamiętywać porażek

  Trzy pytania do …Mateusza Bryka, obrońcy GKS-u Tychy.

  Włodzimierz Sowiński12 listopada 2019
 • Hokej. Fatalne pudła i kolejna porażka

  Polscy hokeiści po drugi z rzędu przegrywają 0:2 tym razem z Węgrami w ostatnim dniu turnieju EIHC o Puchar Niepodległości w...

  sow10 listopada 2019
 • Turniej EIHC. Biało – czerwoni przegrali z Włochami

  Polscy hokeiści w drugim meczu turnieju Euro Ice Hockey Challenge o Puchar Niepodległości w Gdańsku przegrali z Włochami 0:2, tracąc drugiego...

  Włodzimierz Sowiński9 listopada 2019
 • Hokej. Tylko zwycięstwo cieszy…

  Aron Chmielewski przed własną publicznością był zdecydowanie najlepszym zawodnikiem i zasłużenie otrzymał wyróżnienie.

  Włodzimierz Sowiński8 listopada 2019
 • Hokej. Początek wędrówki

  Biało-czerwoni dzisiaj meczem z Japonią sezon międzynarodowy, z kolei jego ukoronowaniem będą mistrzostwa świata w katowickim „Spodku”.

  Włodzimierz Sowiński8 listopada 2019
Sport to regionalny dziennik sportowy wydawany w Katowicach, który istnieje na rynku nieprzerwanie od 1945 roku. Od sierpnia 2017 roku wydawcą dziennika jest WHIZZ S.A. Dziennikarze Sportu są obecni na najważniejszych światowych i ogólnopolskich imprezach sportowych. Na jego łamach bardziej szczegółowo niż gazety ogólnopolskie przedstawia lokalne zespoły i relacje z zawodów odbywających się w regionach, w których ukazuje się gazeta w postaci papierowej (w województwach: śląskim, opolskim, dolnośląskim, małopolskim).

Copyright © 2019 WHIZZ S.A. / Sportdziennik.com