Zobacz
Do góry

Daszkiewicz oficjalnie w „GieKSie”

Dariusz Daszkiewicz, zgodnie z naszymi wcześniejszymi informacjami, oficjalnie został przedstawiony jako trener siatkarzy GKS-u Katowice.

51-letni szkoleniowiec rodem z Tomaszowa Mazowieckiego, pracował w AZS-ie Rafako Racibórz, SMS-ie Spała, prowadził również reprezentację do 23 lat. Największe sukcesy sportowe zanotował z Fartem Kielce. Najpierw awansował z II do I ligi, zaś potem do PlusLigi. Kiedy kielecki klub – już pod szyldem Effectora – zanotował spadek, wówczas trener pożegnał się z zespołem.

– Oferta z Katowic była niezwykle atrakcyjna pod każdym względem. W przeciwieństwie do mojego poprzedniego klubu GKS jest stabilny i pełen ambicji. Stąd też moja decyzja – powiedział dla klubowej tv, trener Daszkiewicz. – Zespół w poprzednim sezonie osiągnął 8. miejsce, najlepsze w dotychczasowych występach w PlusLidze i trzeba oddać cześć trenerowi Piotrowi Gruszce, który przez 3 lata pracował na ten wynik. Zwykłą koleją rzeczy oczekiwania rosną, choć zaczynamy budować nowy zespół i potrzeba trochę cierpliwości. Na razie prowadzimy rozmowy i mam nadzieję, że stworzymy drużynę na miarę naszych ambicji. Przez rok nie byłem obecny w PlusLidze, więc brakowało mi adrenaliny. Cieszę się, że wracam.

GKS Katowice pożegnał się z trenerem. „Dzięki niemu nasza pozycja rosła”

Trener Daszkiewicz podpisał umowę na rok, ale nie wyklucza się, że współpraca będzie kontynuowana. Grzegorz Słaby nadal będzie pełnił rolę II trenera, statystykiem został Damian Musiak, a fizjoterapeutą Grzegorz Rzetecki. Niebawem będzie znany trener przygotowania fizycznego. W maju przyjdzie czas na poznanie drużyny, która diametralnie się zmieni. Przypomnijmy, że z kadry zostało zaledwie dwóch zawodników: rozgrywający Maciej Fijałek oraz środkowy Emanuel Kohut.

(s)

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w katowicki sport

 • Zapolnik: Jeść, spać i trenować

  - Trenujemy dwa razy dziennie, więc ważna jest odpowiednia regeneracja, sen i jedzenie - mówi na zgrupowaniu Kamil Zapolnik, skrzydłowy Górnika...

  Michał Zichlarz20 czerwca 2019
 • Małe łyżeczki Ewy Swobody

  Podczas 64. Orlen Memoriału Janusza Kusocińskiego Ewa Swoboda wygrała bieg na 100 metrów w czasie 11,18. To rezultat już tylko o...

  tom19 czerwca 2019
 • Wyprawa dla Filipa

  Niecodzienna akcja Dawida Salamona i jego przyjaciół, którzy wyruszają dziś z Czerwionki-Leszczyn w kolarską trasę, liczącą 3500 km i wiodącą przez...

  zich19 czerwca 2019
 • Góralczyk: GieKSa wciąż ma siłę przyciągania

  Rozmowa z Robertem Góralczykiem, nowym dyrektorem sportowym II-ligowego GKS-u Katowice.

  Maciej Grygierczyk19 czerwca 2019
 • GKS Tychy. Chorwat i… Horwat

  Dario Kristo i Ken Kallaste to dwaj pierwsi zawodnicy, którzy tego lata wzmocnili GKS Tychy.

  mag19 czerwca 2019
 • Wielkie gwiazdy i wielcy nieobecni

  Ogłoszono laureatów dorocznych nagród prezydenta Katowic w dziedzinie sportu.

  AG18 czerwca 2019
 • Siła przyciągania. Teraz Italia! W punkcie wyjścia!

  W środowym numerze „Sportu” bogaty serwis informacyjny z różnych dyscyplin i ciekawa publicystyka. W sam raz dla Ciebie!

  Jacek Wicherski18 czerwca 2019
 • Sięgnęli po Bułgara

  Płamen Kraczunow nowym zawodnikiem Zagłębia. Sosnowiczanie sięgnęli po środkowego obrońcę rodem z Bułgarii, który wiosną bronił barw Stomilu Olsztyn.

  Krzysztof Polaczkiewicz18 czerwca 2019
 • Radni dyskutowali o GieKSie

  Podsumowanie sezonu wielosekcyjnego GKS-u było głównym punktem wczorajszego posiedzenia Komisji Kultury, Promocji i Sportu działającej przy radzie miasta Katowice.

  Maciej Grygierczyk18 czerwca 2019