Daszkiewicz oficjalnie w „GieKSie”

51-letni szkoleniowiec rodem z Tomaszowa Mazowieckiego, pracował w AZS-ie Rafako Racibórz, SMS-ie Spała, prowadził również reprezentację do 23 lat. Największe sukcesy sportowe zanotował z Fartem Kielce. Najpierw awansował z II do I ligi, zaś potem do PlusLigi. Kiedy kielecki klub – już pod szyldem Effectora – zanotował spadek, wówczas trener pożegnał się z zespołem.

– Oferta z Katowic była niezwykle atrakcyjna pod każdym względem. W przeciwieństwie do mojego poprzedniego klubu GKS jest stabilny i pełen ambicji. Stąd też moja decyzja – powiedział dla klubowej tv, trener Daszkiewicz. – Zespół w poprzednim sezonie osiągnął 8. miejsce, najlepsze w dotychczasowych występach w PlusLidze i trzeba oddać cześć trenerowi Piotrowi Gruszce, który przez 3 lata pracował na ten wynik. Zwykłą koleją rzeczy oczekiwania rosną, choć zaczynamy budować nowy zespół i potrzeba trochę cierpliwości. Na razie prowadzimy rozmowy i mam nadzieję, że stworzymy drużynę na miarę naszych ambicji. Przez rok nie byłem obecny w PlusLidze, więc brakowało mi adrenaliny. Cieszę się, że wracam.

Trener Daszkiewicz podpisał umowę na rok, ale nie wyklucza się, że współpraca będzie kontynuowana. Grzegorz Słaby nadal będzie pełnił rolę II trenera, statystykiem został Damian Musiak, a fizjoterapeutą Grzegorz Rzetecki. Niebawem będzie znany trener przygotowania fizycznego. W maju przyjdzie czas na poznanie drużyny, która diametralnie się zmieni. Przypomnijmy, że z kadry zostało zaledwie dwóch zawodników: rozgrywający Maciej Fijałek oraz środkowy Emanuel Kohut.

(s)

 

 

Komentarze