Dawid Drachal w Rakowie. Trzeci transfer mistrza Polski!

Częstochowianie nie zwalniają tempa. Mistrzowie Polski zakontraktowali kolejnego zawodnika. Do Łukasza Zwolińskiego i Maxima Domingueza tym razem dołączył młodzieżowiec z Miedzi Legnica – Dawid Drachal. Podpisał on umowę z klubem do czerwca 2028 roku


Mistrzowie Polski zdecydowali się nie czekać do ostatniej chwili i od razu podpisują umowy z kolejnymi zawodnikami. Raków Częstochowa ponownie sięgnął do jednego z beniaminków ekstraklasy. Najpierw zakontraktowali Łukasza Zwolińskiego z Lechii, następnie Maxima Domingueza z Miedzi. Przyszedł czas na kolejnego pomocnika, tym razem młodzieżowca. Został nim Dawid Drachal.

18-latek ma za sobą całkiem udany sezon w Legnicy. Rozegrał 16 spotkań w ekstraklasie i strzelił jednego gola. Młody zawodnik trafił do Miedzi z Escolii Varsovia we wrześniu ubiegłego roku. Trzeba przyznać, że ekipa z Legnicy doskonale wyczuła pismo sprowadzając go do siebie. Teraz może na nim sporo zarobić. Zgodnie z medialnymi doniesieniami Miedź ma otrzymać za swojego gracza między 500, a 600 tys. euro. To w zasadzie cały budżet transferowy Rakowa na to okno transferowe.


Czytaj także:


Oferta jest jednak tego warta. W końcu Drachal może na kilka lat zapewnić częstochowianom bezpieczeństwo w kontekście pozycji młodzieżowca. Wówczas mistrzowie Polski mieliby solidnego gracza, który nie tylko dawałby jakość, ale i oszczędzał grube pieniądze. Gdyby Drachal meldował się na murawie często, to mistrz Polski nie musiałby płacić tak wysokich kar. W końcu częstochowianie nie stawiają nazbyt na młodzież.

To jest bardzo duży krok w mojej karierze. Postanowiliśmy, że Raków w tym momencie jest dla mnie najlepszym wyborem. Wierzę, że będziemy bardzo dobrze współpracowali i przyniesie to wiele korzyści dla mnie, jak i dla klubu.

Dawid Drachal po podpisaniu umowy z Rakowem Częstochowa

Fot. Marta Badowska/Pressfocus


Pamiętajcie – jesteśmy dla Was w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych, ale możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.