Zobacz
Do góry

Decor Bełk. Piotrowicz za sterem

Na ławce szkoleniowca, po odejściu Jana Furlepy, zasiądzie nowy trener.

Tak dynamicznego okresu u nas jeszcze nie było – uśmiecha się wiceprezes IV-ligowca z Bełku, Adam Teper, komentując wir zmian na stanowisku trenera. – Jacek Polak pracował u nas 5 lat, Jarek Kupis 3,5 roku, a zastępujący go Jan Furlepa… zaledwie kilka dni. Przy ustalaniu warunków umowy zastrzegł jednak, że jeśli otrzyma propozycję z wyższej ligi, to odejdzie. Nie przypuszczaliśmy jednak, że nastąpi to tak szybko.

Furlepa trenerem Kluczborka!

Furlepa poprowadził Decor w jednym meczu (wygranym 2:1 z Kuźnią Ustroń) i odszedł do III-ligowego MKS-u Kluczbork. – Zrozumieliśmy decyzję trenera i musieliśmy ją zaakceptować. Każdy przecież chce pracować jak najwyżej – mówi prezes klubu z Bełku, Janusz Gawlik, który nie chciał, aby drużyna pozostawała bez szkoleniowca. – Opcji było kilka, ale zdecydowaliśmy się nawiązać współpracę z Markiem Piotrowiczem. W poniedziałek wieczorem ustaliliśmy szczegóły, a dziś trener legitymujący się licencją UEFA Pro poprowadzi pierwsze zajęcia.

Niespełna 56-letni Marek Piotrowicz nie jest postacią anonimową. Ma na swoim koncie 313 występów w ekstraklasie, 4 z rzędu tytuły mistrza Polski z Górnikiem Zabrze oraz pracę w wielu klubach na różnych szczeblach. – Tak utytułowanego trenera jeszcze u nas nie było – cieszą się działacze Decoru, a Piotrowicz widzi dla siebie szansę.

– Po czerwcowym rozstaniu z Górnikiem, gdzie przez ostatnie trzy lata prowadziłem drużynę w Centralnej Lidze Juniorów, pozostawałem bez przydziału. Podejmuję więc wyzwanie i postaram się wyciągnąć drużynę z dołka (w siedmiu kolejkach Decor zdobył 10 pkt i w tabeli grupy II zajmuje 10. miejsce – przyp. red.). Swego czasu – z dobrym skutkiem – przejmowałem będącą w podobnym położeniu Slavię Ruda Śląska i była to moja ostatnia praca z seniorami – przypomina Piotrowicz, który Decor ma prowadzić co najmniej do końca rundy jesiennej. – Umówiliśmy się, że w grudniu porozmawiamy o dłuższej współpracy – dodaje wiceprezes Teper.

Murapol, najlepsze miejsca na świecie I Kampania z Ambasadorem Andrzejem Bargielem

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze