Derbin za Mroczkowskiego?

Odsunięcie Mroczkowskiego to nie koniec zmian personalnych. Pracę w klubie stracił także Robert Stanek, były dyrektor sportowy, a ostatnio trener bramkarzy w Akademii, a także wieloletni kierownik drużyny, Piotr Caliński.

– Zarząd Zagłębia S.A podjął decyzję o odsunięciu od prowadzenia I drużyny trenerów Radosława Mroczkowskiego i Tomasza Świderskiego. W najbliższym meczu przeciwko Odrze w Opolu drużynę poprowadzi asystent Michal Farkaś – przekazał za pośrednictwem klubowej strony prezes Marcin Jaroszewski, prezes Zagłębia.

Na razie nie wiadomo kto na stałe obejmie zespół. Jednym z kandydatów jest Artur Derbin, za którym murem stoją przede wszystkim kibice sosnowiczan, którzy od dawna domagali się powrotu popularnego „Grundola” na trenerską ławką sosnowiczan. Wczoraj Derbin, który przygotowuje się wraz z drużyną do meczu ligowego z Wigrami Suwałki, był nieuchwytny.

Problemem może okazać się obowiązujący trenera Derbina kontrakt z klubem z Bełchatowa, ale niczego nie można wykluczyć.

Mroczkowski objął Zagłębie po zakończeniu minionego sezonu. Prowadził zespół w jedenastu meczach. Dziesięciu ligowych oraz jednym pucharowym. Zaliczył trzy zwycięstwa, dwa remisy oraz sześć porażek. Po raz ostatni poprowadził ekipę z Sosnowca w czwartkowy wieczór. W I rundzie Pucharu Polski Zagłębie gładko uległo 0:3 ŁKS-owi Łódź.

To nie koniec zmian w Zagłębiu. Pracownikiem klubu nie jest już Robert Stanek, wychowanek klubu, były bramkarz, trener, dyrektor sportowy. Ostatnio pracował z bramkarzami sosnowieckiej Akademii.

– W czasie kadencji obecnego zarządu, w latach 2013-2019 Robert Stanek, wychowanek klubu, były piłkarz, pełnił funkcję dyrektora sportowego, trenera I drużyny, asystenta i trenera bramkarzy. W tym czasie drużyna wywalczyła dwa awanse i zaliczyła jeden spadek. Za wspólne dobre i złe chwile, ale przede wszystkim sukcesy, zarząd dziękuje Robertowi i życzy powodzenia w dalszej pracy.

– powiedział Marcin Jaroszewski, prezes zarządu Zagłębia Sosnowiec.
Zagłębie będzie miało także nowego kierownika. Po prawie dwunastu latach ze stanowiskiem żegna się Piotr Caliński. – Dziękujemy Piotrowi za wieloletnią pracę w klubie i życzymy powodzenia w dalszym życiu zawodowym i prywatnym – dodał prezes Zagłębia, który według wcześniejszych zapowiedzi z dniem 30 września miał przestać pełnić funkcję prezesa klubu. No właśnie, miał przestać, ale wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że tak się nie stanie.

W poniedziałek na terenie zaplecza budowy Zagłębiowskiego Parku Sportowego odbędzie się konferencja prasowa. Jednym z tematów będą zmiany w strukturze zarządzania Zagłębiem Sosnowiec oraz z organizacją klubu. Według nieoficjalnych informacji Marcin Jaroszewski co najmniej do końca roku zostanie prezesem, a skład zarządu zostanie rozszerzony. Podczas konferencji będzie miało także miejsce uroczyste podpisanie umowy z Bielskim Przedsiębiorstwem Budownictwa Przemysłowego S.A., czyli firmą, która wybuduje halę sportową (obok nowego stadionu) w ramach Zagłębiowskiego Parku Sportowego. Przypomnijmy, że firma z Bielska odpowiedzialna jest także za budowę stadionu.

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

 

Murapol, najlepsze miejsca na świecie I Kampania z Ambasadorem Andrzejem Bargielem