Derby na remis!

Po niezwykle emocjonującym meczu Górnik remisuje w Zabrzu 3:3. Remisową bramkę w 8 minucie dogrywki zdobył Richard Jensen.

Górnośląskie derby świetnie zaczęły się dla jedenastki z Gliwic, która po kwadransie gry prowadziła już dwoma bramkami! Najpierw celnym strzałem głową popisał się Ariel Mosór (choć trafienie jako samobójcze zaliczono Richardowi Jensenowi), a potem kolejne świetne dośrodkowanie z rzutu wolnego Damiana Kądzora na gola, również uderzeniem głową zamienił Kamil Wilczek. Wydawało się, że mecz jest rozstrzygnięty, ale nic z tych rzeczy! Zaraz po stracie na 0:2 „górnicy” zdobyli kontaktowego gola, a strzelił go Erik Janża. Jego mocne bite dośrodkowanie zaskoczyło wszystkich, łącznie z bramkarzem Frantiszkiem Plachem.

W 40 minucie doszło do starcia Alexandrosa Katranisa z aktywnie grającym Robertem Dadokiem. Początkowo sędzia Bartosz Frankowski puścił grę, ale po obejrzeniu wszystkiego na monitorze wskazał na jedenastkę, którą na gola pewnie zamienił Piotr Krawczyk i zrobiło się 2:2. Mecz był żywy, ciekawy i emocjonujący.

Drugą część zespół trenera Waldemara Fornalika zaczął jak początek spotkania i znowu prowadził! Tym razem na listę strzelców wpisał się świetnie grający Kądzior. Pomocnik Piasta, jako były zawodnik Górnika nie celebrował tego trafienia.

Zabrzanie nie mieli argumentów, żeby odpowiedzieć jak w końcówce I połowy. Atakowali, ale nie mieli klarownych sytuacji. Nie pomagały też  zmiany dokonywane przez Bartoscha Gaula. Do siatki trafił za to Aleksander Pyrka, ale bramka – z powodu pozycji spalonej – nie została uznana. Na ostatnie minuty trener Górnika wpuści nawet kontuzjowanego ostatnio Lukasa Podolskiego. Goście kończyli mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Ariela Mosóra. W 8 minucie doliczonego czasu trafił Jensen i uratował punkt gospodarzom!

Górnik Zabrze – Piast Gliwice 3:3 (2:2)

0:1 – Jensen, 5 min (samobójcza), 0:2 – Wilczek, 15 min, 1:2 – Janża, 18 min, 2:2 – Krawczyk, 42 min (karny), 2:3 – Kądzior, 49 min, 3:3 – Jensen, 90+8 min.

GÓRNIK: Broll – Szcześniak, Janicki, Jensen – Olkowski (68. Wojtuszek),  Mvondo, Kotzke (68. Vrhovec), Dadok (78. Włodarczyk), Janża – Okunuki, Krawczyk (78. Podolski). Trener Bartosch GAUL.

PIAST: Plach – Reiner (46. Mokwa), Mosór, Czerwiński, Katranis (81. Holubek) – Pyrka, Hateley, Tomasiewicz (81. Dziczek), Kądzior –Toril (73. Sappinen), Wilczek. Trener Waldemar FORNALIK.

Sędziował: Bartosz Frankowski. Widzów: 19114. Żółte kartki: Janża, Szcześniak – Reiner, Katranis, Kądzior. Czerwona kartka: Mosór (90+6.)