Derby Westfalii dla BVB!

Po powrocie Bundesligi piłkarze Borussii Dortmund rozbili w meczu derbowym zawodników FC Schalke 04 Gelsenkirchen 4:0.

Osoby, które bały się o poziom tego spotkania, już po kilku minutach mogły odetchnąć z ulgą. Mecz od początku był toczony w szybkim tempie, a piłkarze z każdą minutą spędzoną na boisku dostarczali nam kolejnych emocji.

Już w 7. minucie rzut wolny przed polem karnym BVB wykonywał Caligiuri, jednak trafił on w mur. Chwilę później gospodarze wyszli z kontratakiem, ale Hazard uderzył piłkę nad poprzeczką.

W kolejnych minutach zawodnicy Borussii sprawiali kłopoty rywalom z prawej strony, gdzie z ciągu dwóch minut Hakimi i Guerreiro urywali się rywalom. Tylko ofiarne interwencje Todibo i Sane uratowały ich zespół przed utratą gola.

W 23. minucie Hakimi wykonywał rzut wolny z dogodnego miejsca. Piłka odbiła się jednak od stojącego w murze Nastasic i wyszła poza boisko.

Piłkarze Borussii dopięli swego po 29 minutach gry. Z prawego skrzydła dośrodkował w pole karne Hazard, a do piłki dopadł Erling Haaland, który bez trudu pokonał z kilku metrów Schuberta.

Świetnie w ofensywnie spisywał się Hakimi, który w jednej z akcji dośrodkował w pole karne, gdzie dobrze odnalazł się Guerreiro, jednak strzał Portugalczyka powędrował nad bramką.

Pięć minut przed końcem pierwszej połowy pięknym strzałem z woleja popisał się Dahoud i tylko poświęcenie Sane, który zablokował piłkę głową, uratowało Schalke przed utratą kolejnej bramki.

Tuż przed końcem pierwszej połowy BVB dostało prezent od rywala. Schubert pod naciskiem Haalanda wybił piłkę pod nogi gracza Borussii. Po chwili podanie otrzymał Brandt, który podał z kolei do wbiegającego z lewej strony Rahaela Guerreiro, a ten precyzyjnym uderzeniem pokonał golkipera Schalke.

W drugiej połowie widać było, że piłkarzom Schalke zaczynało, brakował pomysłów na rozgrywanie akcji. W jednej z nich długo rozgrywali piłkę, aż w końcu ją stracili. Piłkarze Borussii wyszli z kontratakiem, po którym Haaland został sfaulowany w środku pola, lecz arbiter pokazał przywilej korzyści. Dzięki tej decyzji Brandt mógł zagrać do Thorgada Hazarda, a ten bez problemu podwyższył prowadzenie na 3:0.

W 63. minucie spotkania miała miejsce najładniejsza akcja tego meczu. Po dłuższym utrzymaniu się zawodników BVB przy piłce Haaland popisał się świetnym prostopadłym podaniem do wbiegającego w pole karne Raphaela Guerreiro, a ten będąc w sytuacji sam na sam z bramkarzem, pokonał go pięknym uderzeniem, ustalając wynik meczu n 4:0.

Borussia Dortmund – FC Schalke 04 Gelsenkirchen 4:0 (2:0)

1:0 Haaland, 29 min
2:0 Guerreiro, 45 min
3:0 Hazard, 48 min
4:0 Guerreiro, 63 min

Borussia Dortmund: Bürki – Ł. Piszczek, Hummels, Akanji – Hakimí, Dahoud (87. M. Götze), Delaney (68. Balerdi), Guerreiro (87. Schmelzer) – Brandt, Häland, T. Hazard (79. Sancho).

FC Schalke 04 Gelsenkirchen: Schubert – Todibo (46. Burgstaller), Sané, Nastasić – Kenny (87. Becker), Serdar (73. Schöpf), McKennie, Oczipka – D. Caligiuri (C) (76. Miranda), Raman (46. Matondo), Harít.

Kartki żółte:  53. Delaney (DOR), 73. Ł. Piszczek (DOR) – 48. Sané (SCH), 86. Matondo (SCH)