Determinacja Unii

W 27 min oświęcimianie przegrywali 0:2, ale potrafili odwrócić losy tej potyczki.


Duet słowacko-ukraiński: Peter Bezuszka – Paweł Padakin zapewnił Unii wygraną pod Wawelem i hokeiści z Oświęcimia są bliżej brązowego medalu, ale muszą pokonać „Pasy” w kolejnym spotkaniu na własnym lodzie.

Trener Rudolf Rohaczek. mocno rozczarowany porażką w półfinale z GKS-em Katowice, stwierdził, że mecze o brąz nie powinny być rozgrywane. Medal powinna otrzymywać drużyna, która miała wyższe miejsce w sezonie zasadniczym. A tymczasem trzeba zmobilizować zespół, by jeszcze zagrał minimum dwa mecze. Tempo poniedziałkowego spotkania nie było oszałamiające. Gospodarze objęli prowadzenie, wykorzystując przewagę. Gdy do końca kary Łukasza Krzemienia pozostało 38 sek. Patryk Wronka po ładnej akcji pokonał Kevina Lindskouga. Goście ruszyli do ataku i Michael Cichy oraz Krystian Dziubiński mieli okazje na wyrównanie, ale David Zabolotny nie dał się zaskoczyć. W 17:03 min krakowianie, Erik Nemec oraz Martin Kasperlik, trafili do boksu kar. Przez 2 min gospodarze z Zabolotnym na czele dzielnie się bronili i nie stracili gola, choć Andrij Denyskin zdołał umieścić krążek w siatce, ale już po syrenie.

Druga odsłona była żywsza i z dwoma golami. Najpierw Nemec podwyższył na 2:0, gdy krążek strzelony z daleka odbił się od łyżwy i wpadł do bramki. Goście szybko odpowiedzieli golem Bezuszki, a w ostatniej tercji wykazywali większą ochotę do gry i byli skuteczniejsi. Bezuszka doprowadził do remisu po precyzyjnym uderzeniu. Zwycięskiego gola zdobył Padakin. Jutro drugie spotkanie o godz. 18.00 w Oświęcimiu.

O 3. miejsce

COMARCH CRACOVIA – TAURON RE-PLAST UNIA OŚWIĘCIM 2:3 (1:0, 1:1, 0:2)

1:0 – Wronka – Gula – Rac (3:57, w przewadze), 2:0 – Nemec – Łyszczarczyk (26:32), 2:1 – Bezuszka – Dziubiński – Padakin (27:47), 2:2 – Bezuszka – Padakin – Cichy (49:50), 2:3 – Padakin – Ahopelto – Jakobsons (56:20).

Sędziowali: Krzysztof Kozłowski i Patryk Kasprzyk – Michał Gerne i Michał Żak. Widzów 800.

CRACOVIA: Zabolotny (2); Gula – Saur, Graborenko – Husak, Bdzoch – Luoto, Krejci – Jeżek (5+20); Wronka – Rac – Michalski (2), Łyszczarczyk – Nemec (2) – Kasperlik (2), Tomi – Racuk – Sawicki, Bezwiński – Arrak – Brynkus. Trener Rudolf ROHACZEK.

UNIA: Lindskoug; Jerofiejews – Diukow, Jakobsons – Pangiełow-Jułdaszew, P. Noworyta – Bezuszka, M. Noworyta; Padakin – Dziubiński (2) – Ahopelto, Szczechura – Cichy – Denyskin, S. Kowalówka (2) – Krzemień (2) – Da Costa (2), Sołtys – Wanat – Laakso, Prusak. Trener Nik ZUPANCIĆ.

Kary: Cracovia – 33 (kara meczu dla Jeżka) min, Unia – 8 min.