Długa lista nieobecnych

 

W meczu sparingowym rozegranym w Głogowie miejscowy Chrobry zremisował z „Miedzianką” 1:1. W ekipie gospodarzy zabrakło kilku zawodników zmagających się z kontuzjami.

Mateusz Machaj, który w sierpniu ubiegłego roku zerwał więzadła, na razie trenuje indywidualnie. Niegroźne, ale wymagające przerwy w treningach, leczą Mateusz Abramowicz i Michał Ilków-Gołąb.

W zespole trenera Ivana Djurdjevicia nie pojawił się też 25-letni pomocnik, Maksymilian Banaszewski. Wychowanek Hutnika Warszawa rozwiązał właśnie kontrakt z Arką Gdynia i w środę podpisał półtoraroczny kontrakt z Chrobrym. Najpewniej pojawi się na boisku w przyszłym tygodniu, gdy głogowianie zagrają mecze kontrolne z Górnikiem Polkowice (środa, godz. 17.00) i Błękitnymi Stargard (sobota). Z boku trenowali trzej inni piłkarze – Michał Pawlik, Mateusz Kulchawy i Adam Antochów.

Nowym kierownikiem drużyny Chrobrego został wieloletni piłkarz pomarańczowo-czarnych, 32-letni Damian Sędziak, który w rundzie jesiennej grał w III-ligowym (grupa II) Mieszku Gniezno.

Sparing z Chrobrym był czwartym meczem kontrolnym rozegranym tej zimy przez legniczan. We wcześniejszych potyczkach podopieczni trenera Dominika Nowaka zremisowali ze Śląskiem Wrocław 2:2, następnie pokonali rezerwy swojego klubu 4:1 oraz przegrali 0:2 z Odrą Opole.

Spotkanie z Chrobrym było dla Miedzi ostatnią grą kontrolną przed wylotem na zgrupowanie do Turcji, co nastąpi w niedzielę, 9 lutego.
W pojedynku z Chrobrym po raz pierwszy w koszulce „Miedzianki” zobaczyliśmy doświadczonego obrońcę, Marcina Pietrowskiego.

32-letni piłkarzy jesienią był zawodnikiem Piasta Gliwice (rozegrał 4 mecze w ekstraklasie), a z pierwszoligowcem z Legnicy związał się półtorarocznym kontraktem.

W zespole gości nie pojawili się pomocnicy Marquitos, Henrik Ojamaa i Krzysztof Danielewicz, obrońcy Marcin Warcholak i Adam Chrzanowski oraz bramkarz Mateusz Hewelt.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, bo poszliśmy do przodu jeśli chodzi o organizację i sposób gry – powiedział po zakończeniu sparingu trener Miedzi, [Dominik Nowak]. – Przed nami trzy tygodnie, które chcemy maksymalnie wykorzystać, bo są elementy, nad którymi chcemy popracować i takie, których jeszcze nie wdrażaliśmy.

 

Chrobry Głogów – Miedź Legnica 1:1 (0:0)

1:0 – Benedyczak, 52 min, 1:1 – Szabala, 71 min (głową).

CHROBRY (I połowa): Szromnik – Stolc, Juraszek, Praznovsky (60. Michalec), Ratajczak – Kozak (60. Piotrowski), Drewniak (70. Kubica), Mandrysz (60. Diduszko), Piła (46. Ziemann), Kowalczyk (46. Benedyczak) – Lebedyński. Trener Ivan DJURDJEVIĆ.

MIEDŹ (I połowa): Załuska – Zieliński, Musa, Mijuszković, Pikk – Szoljić, Santana – Łukowski, Makuch, Kort – Roman. II połowa: Szpaderski – Pietrowski, Byrtek, Musa, Bartczak – Purzycki, Santana (60. Szoljić) – Heredia, Śliwa, Kort (60. Zatwarnicki) – Szabala. Trener Dominik NOWAK.
Żółta kartka: Szoljić.