DMŚ w chodzie sportowym – Polacy z brązowym medalem

To dopiero druga edycja imprezy i pierwszy medal dla Polski. Augustyn uzyskał czas 3:48.22 i był siódmy. Na 11. pozycji doszedł do mety Sikora – 3:49.54. Obaj wypełnili minima PZLA na sierpniowe mistrzostwa Europy w Berlinie. Błocki zakończył rywalizację na 19. pozycji wynikiem 3:54.31. Najszybszy był Japończyk Hirooki Arai – 3:44.25. Zawodnicy z Kraju Kwitnącej Wiśni zajęli trzy pierwsze lokaty.

W klasyfikacji drużynowej Polacy mieli 37 punktów, tyle samo co Chińczycy, ale niższa lokata trzeciego zawodnika decydowała o końcowej pozycji.

Pierwszego dnia na dystansie 50 km startowały także kobiety, bez udziału Polek. Reprezentantka gospodarzy Rui Liang wynikiem 4:04.36 poprawiła o 1.20 rekord świata. Odebrała go Portugalce Ines Henriques, która ustanowiła go w sierpniu w Londynie, gdzie po raz pierwszy ta konkurencja znalazła się w programie lekkoatletycznych mistrzostw świata. W sobotę mistrzyni globu nie ukończyła rywalizacji.

W drużynie Chinki okazały się najlepsze. Na podium stanęły także reprezentacje Ekwadoru i Ukrainy. Sklasyfikowano cztery zespoły, a ostatnie miejsce zajęły Hiszpanki.