Do końca walczyli o remis

Lider ligi słowackiej po pierwszej połowie prowadził z Górnikiem. Po przerwie podopieczni Marcina Brosza zdołali wyrównać wynik rywalizacji.

Choć pierwsza część spotkania była dość wyrównana, tak więcej szczęścia mieli podopieczni Darko Milanicza. Dwukrotnie piłkę do bramki Martina Chudego skierował David Strlec. Martwić szczególnie mogło pierwsze trafienie dla Slovana, gdzie nie popisała się linia defensywna ekipy z Zabrza.

W drugiej części spotkania gra Górnika wyglądała zdecydowanie lepiej, co potwierdziło trafienie Giannisa Massourasa po akcji, którą rozegrali Jesus Jimenez oraz Bartosz Nowak. Ten ostatni miał swój udział także przy drugim trafieniu. Po jego dośrodkowaniu z rzutu rożnego gola zdobył Krzysztof Kubica, który ustalił wynik spotkania.

Slovan Bratysława – Górnik Zabrze 2:2 (2:0)

0:1 – Strelec, 32 min, 0:2 – Strelec, 45 min, 1:2 – Massouras, 51 min, 2:2 – Kubica, 79 min

Slovan: Greif (46. Rużinsky) – Pauschek (64. Miczak), Bajrić (64. Laczko), Bożikow (64. Abena), De Marco (46. Suchoćkyj) – Daniel (46. Rharsalla), Kamps (46. Lichy), Nono (64. Seczansky), Holman (64. Ożbolt), Czavrić (46. Weiss) – Strelec (46. Henty). Trener Darko Milanicz.

Górnik: Chudy – Massouras, Paluszek, Koj, Gryszkiewicz, Janża (55. Evangelou) – Kubica (86. Rostkowski), Manneh (46. Wojtuszek), Nowak (86. Hajda) – Krawczyk (46. Sobczyk), Jiménez. Trener Marcin Brosz.