Do Niemiec. Optymizm w przyszłości. Bełchatów znów w tarapatach

Jak zwykle na naszych Czytelników czeka bogaty serwis informacyjny z wielu dyscyplin sportowych. Materiały informacyjne, komentarze, opinie, aktualne wydarzenia.


Z Gliwic do Niemiec

Fot. Rafał Rusek / PressFocus

To będzie koniec pewnej epoki w klubie z Gliwic, skąd już za kilkanaście dni ma odejść Mikkel Kirkeskov, którego kroki poprowadzą za zachodnią granicę. Duńczyk ma przenieść się Holstein Kiel. Więcej w „Sporcie”


Patrzymy z optymizmem w przyszłość

Fot. Paweł Jaskółka / PressFocus

– Musimy poprawić koncentrację, ale wydaje mi się, że zrobiliśmy duży krok do przodu jeżeli chodzi o grę defensywną i to widać po wynikach. Jesteśmy teraz wiceliderem i patrzymy z optymizmem w przyszłość – mówi Patryk Kun, pomocnik Rakowa Częstochowa. Więcej w „Sporcie”


Bełchatów znów w tarapatach

GKS Bełchatów
Fot. Adam Starszyński / PressFocus

Powtarza się historia sprzed paru miesięcy. Piłkarze GKS-u Bełchatów po sobotnim meczu z Puszczą złożyli sobie świąteczne życzenia, ale nie wiadomo, czy się jeszcze w nowym roku spotkają. Już rozwiązał kontrakt z winy klubu bramkarz Paweł Lenarcik, który odchodzi w dziesiątym sezonie swojej gry w klubie. Więcej w „Sporcie”


Jeszcze w środowym wydaniu „Sportu”:
  • Trener Wisły Kraków pochwalił swoją drużynę po przegranym meczu. W klasyku z Legią zdobyte w 12 min prowadzenie utrzymywało się do 81 min, ale w ostatnich sekundach warszawianie dwa razy pokonali Mateusza Lisa i poznający polską ekstraklasę niemiecki szkoleniowiec musiał przełknąć gorycz porażki.  
  • W meczu z Pogonią Lech Poznań będzie musiał sobie radzić bez skrzydłowych. Już w niedzielnym meczu ze Stalą w kadrze „Kolejorza” zabrakło 20-letniego Michała Skórasia i o siedem lat starszego Czecha, Jana Sykory.
  • Co roku Skra Częstochowa przygotowuje rozgrywki dla najmłodszych. Skra Cup i Memoriał Przemysława Kożucha są wpisane do miejskiego kalendarza imprez, odpowiednio od 2011 i 2013 roku. W kwietniu częstochowski magistrat przyznał dotację, która miała pomóc w zorganizowaniu tych turniejów. Mimo obietnic cofnęły skromne dofinansowanie.
  • Choć polscy hokeiści kolejny sezon będą „zimowali” w Dywizji IB, ale to wynik odwołania mistrzostw świata przez władze międzynarodowe (IIHF). Tak czy siak możemy jednak z dumą stwierdzić, że biało-czerwoni należą do światowych prymusów w tegorocznym sezonie.
  • Zawodniczki BKS BOSTIK Bielsko-Biała w ostatnim czasie spisywały się znakomicie. Zanotowały cztery kolejne wygrane i coraz śmielej atakowały miejsce w czołowej czwórce. Energa MKS Kalisz miał być ich kolejną „ofiarą”. Skończyło się jednak wielkim rozczarowaniem.

Foto główne: Marcin Bulanda / PressFocus

Komentarze