„Dogrywka” w Konopiskach

Późnym sobotnim wieczorem w Warszawie drużyna Rakowa świętowała zdobycie Superpucharu Polski, a już w niedzielne południe (12.30) w Konopiskach rozegrała sparingowe derby z przygotowującą się do I-ligowego sezonu Skrą.


Faworyt wygrał 2:0, obie bramki padły w II połowie na przestrzeni 8 minut. „Skrzacy” nadal są na etapie przebudowy zespołu, który po awansie mocno się zmienił, testując kolejnych zawodników. Dziś w Konopiskach od pierwszej minuty sprawdzali trzech graczy. Co istotne, kontrakty przedłużyli ci stanowiący trzon zespołu – Rafał Brusiło, Krzysztof Napora, Dawid Niedbała i Piotr Nocoń, czym klub pochwalił się w piątkowy wieczór. – Wiemy, jaką kadrą w tej chwili dysponujemy. Nikt nie powiedział, że będzie łatwo. W tym tygodniu dołączą do nas kolejni nowi zawodnicy – zapowiedział Jakub Dziółka, trener Skry, a prezes Artur Szymczyk deklarował, że po zakontraktowaniu sześciu nowych graczy, w kadrze jest jeszcze miejsce na sześciu kolejnych.
(WChał)

Skra Częstochowa – Raków Częstochowa 0:2 (0:0)

0:1 – Vieira, 61 min, 0:2 – Długosz, 69 min.

SKRA: Sujecki – Napora, Mesjasz, Holik, Brusiło – testowany, Nocoń, Szymański, testowany, testowany – Mas oraz Neugebauer, Żabik, Niedbała, Baranowicz, D. Wojtyra, Błędowski, Arak i 2 zawodników testowanych. Trener Jakub DZIÓŁKA.

RAKÓW: Trelowski – Krzyżak, Petraszek (46. Wilusz), Courtney-Perkins, Udovicić, Ivi Lopez (46. Wdowiak), Kaczmarski, Poletanović, Długosz, Szelągowski (75. Ivi Lopez), Gutkovskis (55. Vieira). Trener Marek PAPSZUN.


Fot. Raków Częstochowa