Dostali po głowie. Praca nad ofensywą. Patent na Odrę!

Jak zwykle na naszych Czytelników czeka bogaty serwis informacyjny z wielu dyscyplin sportowych. Materiały informacyjne, komentarze, opinie, aktualne wydarzenia.

Dostali po głowie
Jarosław Skrobacz

Z Wisłą Puławy według opinii Jarosława Skrobacza zespół „nie dojechał na pierwszą połowę i nie wie, czym to było spowodowane.- Wszyscy wiemy o tym, że nic nie należy nam się za to, że jesteśmy Ruchem Chorzów; za to, że jest 14 złotych gwiazdek przy tym herbie. Ktoś kiedyś na te sukcesy zapracował, ale my nie możemy się pod nie podpinać. Musimy patrzeć na to, co tu i teraz. Ten zespół do niedawna grał w trzeciej lidze. Zawodnicy doskonale zdają sobie sprawę z przeskoku, bo widzą, jaki on po awansie jest. Oczywiście, punktowo mimo wszystko czujemy pewien niedosyt, bo wymienilibyśmy spokojnie kilka spotkań, w których pouciekały nam wygrane i tylko remisowaliśmy. Z drugiej strony: sporo zwycięstwo odnosiliśmy w większości jedną bramką. Trzeba było się mnóstwo nabiegać, nawalczyć. Doceniamy każdy punkt – mówi Jarosław Skrobacz, trener Ruchu Chorzów. Więcej w „Sporcie”

Pracowali nad ofensywą

Raków w ciągu ostatniego tygodnia przygotowywał się do zbliżających się spotkań ligowych i pucharowych. Jednym z głównych aspektów była poprawa gry w ofensywie. Brzmi to dość zaskakująco zważywszy na fakt, że częstochowianie są drugim najskuteczniejszym zespołem w lidze. Mimo to po spotkaniu ze Śląskiem Wrocław szkoleniowiec Rakowa,Marek Papszunnie był do końca zadowolony z postawy swoich zawodników. Można więc się spodziewać, że z Termalicą częstochowianie zmodyfikują swoją koncepcję ofensywną i w inny sposób zaczną budować ataki. Małe jest prawdopodobieństwo korekt w składzie tym bardziej że duet Vladislavs Gutkovskis – Ivan Lopez radzili sobie we Wrocławiu bardzo dobrze. Więcej w „Sporcie”

Patent na Odrę

Nie wiadomo, czy przed wyprawą do Opola piłkarze GKS-u Jastrzębie będą skakali do góry z radości, ale faktem jest, że tamtejsza Odra wybitnie im leży. Dość powiedzieć, że w trzech ostatnich sezonach jastrzębianie wszystkie ligowe potyczki z jedenastką z Opola wygrali! Bilans bramkowy: 14:3 dla zespołu z Jastrzębia. Przy tej okazji warto wspomnieć, że patent na strzelanie goli drużynie z Oleskiej ma Farid Ali. Po strzałach ukraińskiego pomocnika bramkarze Odry pięć razy wyciągali futbolówkę z siatki. W poprzednim sezonie jastrzębianie, chociaż cały czas wlekli się w ogonie ligowej tabeli, dwukrotnie odesłali Odrę do kąta, nie pozwalając jej strzelić choćby jednego gola! Więcej w „Sporcie”

Jeszcze w piątkowym wydaniu „Sportu”:
  • Górnik musi zagrać tak, jak się Lechia nie spodziewa. Rozmowa z Jackiem Grembockim, byłym piłkarzem Lechii Gdańsk i wielkiego Górnika Zabrze z drugiej połowy lat 80, dwukrotnego mistrza Polski
  • Nikt nie spodziewa się, aby rozpędzona pod wodzą trenera Tomasza Kaczmarka Lechia miała u siebie jakiekolwiek problemy z Górnikiem Zabrze
  • Pali się grunt pod nogami szkoleniowca Legii Czesława Michniewicza (na zdjęciu). Nie może być jednak inaczej, skoro mistrz Polski ze swoich dziewięciu ligowych meczów przegrał już 6
  • Komisja ds. Licencji Klubowych wzięła pod lupę I-ligowców mających problemy infrastrukturalne: Skrę, Sandecję i Odrę. Zapadły konkretne decyzje
  • Po przegranym 1:2 meczu ze Stomilem Olsztyn oprócz żalu z powodu przerwanej passy spotkań bez porażki w zespole GKS-u Tychy widać było ogromne zaskoczenie
  • Siatkarze z Lublina, debiutują w PlusLidze i w 3 meczach zdołali wywalczyć zaledwie seta. Jednak potykali się z zespołami wyżej notowanymi. Teraz chcą wygrać z GKS-em Katowice
  • W oczekiwaniu na balans. Rozmowa z Kryspinem Baranem, prezesem Aluronu CMC Warty Zawiercie
  • Amerykanka z polskim paszportem Marissa Kastanek wraca do kadry. Znalazła się w gronie 24 zawodniczek powołanych przez trenera Marosa Kovaczika na dwa pierwsze mecze eliminacji mistrzostw Europy 2023 z Albanią i Turcją (grupa D)
  • Niepokonany Fiodor Czerkaszyn (18 zw. – 12 KO) oraz wysoko klasyfikowany w światowym rankingu Argentyńczyk Gonzalo Coria (18 zw. – 7 KO, 4 por.) zmierzą się w sobotę w walce wieczoru w podczas gali w Zakopanem
  • Przed kolejką PHL. Pragniemy ustabilizować wysoką formę, nadal odnosić zwycięstwa, a ten weekend zapowiada się interesująco – mówi obrońca hokejowego GKS-u Katowice, Jakub Wanacki
  • Mistrzynie Polski z Lubina już zdążyły zapomnieć o wyjazdowej porażce (22:31) z Perłą Lublin i po przerwie na potrzeby reprezentacji wróciły na zwycięskie tory

Foto główne: Marcin Bulanda/PressFocus