Dreszczyk emocji

Pomimo że chorzowianie w minionym tygodniu dokonali kilku transferowych ruchów – 29-letni napastnik Piotr Giel został wypożyczony z Tychów do końca sezonu z opcją powrotu do pierwszoligowca po rundzie jesiennej, z Cracovii został wypożyczony niespełna 21-letni bramkarz Adam Wilk – to trener Dariusz Fornalak nie dokonał w składzie na derby z Rozwojem ani jednej zmiany w porównaniu do poprzedniego, wygranego u siebie 1:0 meczu z Olimpią Elbląg.

– Giel już trenuje z nami, natomiast Adama jeszcze nie widziałem na oczy – uśmiechnął się trener Fornalak zapewniając, że to nie wszystkie ruchy transferowe „Niebieskich”, którzy być może sięgną po pomocnika GieKSy 21-letniego Pawła Mandrysza. Jednocześni szkoleniowiec Ruchu dodał z zadowoleniem, że w derbach na Cichej spotkały się jedne z najmłodszych zespołów na drugim froncie. – Fajnie, że jesteśmy najmłodszym zespołem. Fajnie, że nasza młodzież ogrywa się, nabiera doświadczenia, zaczyna wygrywać, ale wciąż jeszcze czeka nas sporo pracy. Jeszcze wielu rzeczy musimy się uczyć. Z drugiej strony nie jest łatwo, bo błędy będą się nam przytrafiały. Ale najważniejsze, że chcemy to robić, bez względu na to, czy będziemy wygrywać, czy będziemy przegrywać. Z tej drogi na pewno nie zejdziemy – zapewnił Dariusz Fornalak.

Ruch zainkasował w starciu z Rozwojem pewnie trzy punkty, wywindował się na 9. miejsce w tabeli i, aż się wierzyć nie chce, że po tak słabym starcie w drugiej lidze, traci w tej chwili już tylko cztery punkty do miejsca premiowanego awansem na zaplecze ekstraklasy. Coraz lepsza postawa chorzowian spotkała się z reakcją chorzowskiej publiki, które już dawno tak spontanicznie nie oklaskiwała „Niebieskich”. – Pierwszy raz w życiu gram przy takiej widowni. Czuje się dreszczyk emocji wychodząc na prezentację. Chwała im za to, że tacy są, a dodam, że też po raz pierwszy jesteś świadkiem takiej sytuacji, że a z tylu kibiców jeździ za nami na mecze wyjazdowe i wspiera nas. Szacunek za to! – podkreślał 20-letni obrońca Ruchu i autor jednej z bramek Mateusz Bartolewski.