Drużyna z ogłoszenia, czyli poszukiwania zawodników

Trener Karkonoszy Jelenia Góra Jacek Kołodziejczyk wpadł na nietypowy sposób rekrutacji zawodników do swojej drużyny.


Na półmetku rozgrywek grupy III trzeciej ligi Karkonosze Jelenia Góra są czerwoną latarnią tabeli. Beniaminek w 18. meczach zgromadził 13 punktów i do bezpiecznego miejsca (zajmuje je MKS Kluczbork) traci dwa „oczka”.

Nowy trener zespołu z Jeleniej Góry Jacek Kołodziejczyk (18 października zastąpił Ołeksandra Szeweluchina) wpadł na pomysł, bo do swojej drużyny ściągnąć zawodników z… ogłoszenia (testy dla kandydatów odbędą się 11 stycznia przyszłego roku). Szesnastego grudnia zamieścił takowe na klubowym facebooku.

Przeczytaliśmy w nim między innymi: „Zapraszamy zawodników którzy chcą spróbować swoich sił w szeregach Biało-Niebieskich. Program sprawdzianów: godz. 17.00 – przybycie zainteresowanych zawodników do Parku Sportowego Złotnicza, ul. Złotnicza 12. Wyróżniające osoby zostaną zaproszone na kolejne treningi oraz mecze kontrolne wraz z zapewnionym noclegiem. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie drogą mailową. W zgłoszeniu proszę podać: imię i nazwisko, aktualny klub, preferowaną pozycję, datę urodzenia”.

Nie wiem, czy odzew zaskoczył szkoleniowca Karkonoszy, ale do klubu już wpłynęło 30 ofert od zawodników i ich agentów. Większość chętnych do gry w biało-niebieskich barwach to Polacy, ale nie brakuje kilku zawodników zagranicznych. Czy to będzie koło ratunkowe dla Karkonoszy?


Fot. Karkonosze Jelenia Góra/Ernest Kołodziej