Dudek i Sanogo do Płocka?!

W Sosnowcu trwa świętowanie awansu do ekstraklasy. Zagłębie, które dwa poprzednie sezony kończyło na pechowym trzecim miejscu, teraz na finiszu rozgrywek nie dało się zepchnąć z premiowanej lokaty i na kolejkę przed końcem rozgrywek już jest w gronie najlepszych.

Na liście życzeń

To wielki sukces klubu, trenera Dudka oraz piłkarzy. Nic dziwnego, że w niedzielę po wygranym meczu z Ruchem w Chorzowie na Stadionie Ludowym na zespół czekały setki kibiców. Świetny wynik, kapitalna seria sześciu kolejnych zwycięstw, a także sama gra wzbudzają poklask fanów i piłkarskich ekspertów, a na transferowej giełdzie już zaczynają się pojawiać nazwiska osób związanych z Zagłębiem.
Jak udało się nam dowiedzieć, trener Dudek jest na liście tych, którzy są na liście życzeń włodarzy Wisły Płock. „Nafciarze” świetnie spisywali się w zakończonym sezonie ekstraklasy pod wodzą Jerzego Brzęczka. Zajęli eksponowane piąte miejsce i niewiele zabrakło im do miejsca, które gwarantowało występy w europejskich pucharach. Teraz głośno spekuluje się o tym, że trener Brzęczek może latem wylądować na trenerskiej ławce mistrza Polski Legii Warszawa. Z oficjelami warszawskiego klubu ma się spotkać jutro, bądź w czwartek.

Grał razem z dyrektorem

W tej sytuacji właściciele Wisły rozglądają się za nowym trenerem. Jednym z kandydatów jest Dudek, który u progu swojej trenerskiej kariery osiągnął życiowy sukces. Teraz jego nazwisko pojawia się na liście tych, którzy wkrótce mogliby objąć zespół z Płocka. Akurat tam młody szkoleniowiec nie miałbym problemów ze znalezieniem wspólnego języka z decydentami. Dyrektorem sportowym „Nafciarzy” jest Łukasz Masłowskim, z którym razem grał w Widzewie Łódź jesienią 1999 roku. Na szczęście dla Zagłębia na początku kwietnia sosnowiczanie przedłużyli kontrakt ze swoim trenerem do czerwca przyszłego roku, tak że Wiśle nie byłoby łatwo o jego „wyciagnięcie”.

Sanogo za Kante

Jak się okazuje trener Dudek nie jest jedyną osobą, którą klub z Płocka widziałby u siebie. Na liście życzeń „Nafciarzy” jest też Vamara Sanogo. Napastnik Zagłębia w tym sezonie zdobył dla jedenastki z Sosnowca pięć bramek. Gdyby nie kontuzje i sprawy rodzinne, to tych trafień miałby na koncie jeszcze więcej.
W Wiśle z Płocka rozglądają się za nowym napastnikiem, bo po sezonie z klubem pożegnał się Jose Kante. Ciemnoskóry napastnik postanowił poszukać sobie nowego klubu, najpewniej odejdzie za granicę. Kante w dwóch poprzednich sezonach, z odpowiednio 10 i 9 bramkami na koncie, był najskuteczniejszym snajperem płocczan. Teraz w ataku miałby go zastąpić Sanogo. Czy tak będzie faktycznie pokażą najbliższe tygodnie. Na razie piłkarz wraz z kolegami cieszy się z awansu i szykuje do ostatniego meczu sezonu w niedzielę z GKS Tychy na Stadionie Ludowym.

SW