Zobacz
Do góry

Dufva w Katowicach!

56-letni Risto Dufva, wielce doświadczony trener rodem z Finlandii, podpisał roczny kontakt z Tauronem KH GKS Katowice – poinformowało biuro prasowe GKS Katowice.

Dufva odnosił sukcesy ligowe Z JYP Jyvaeskylae oraz jako asystent w reprezenracji Suomi, zdobywając mistrzostwo kraju, zaś z reprezentacją 2 srebrne oraz 2 brązowe medale igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata. Jesienią ubiegłego roku był w reprezentacyjnym sztabie trenera Tomasza Valtonena w charakterze konsultanta

– Decyzja o wyborze trenera Risto Dufvy została podjęta po długiej i głębokiej analizie. To musiała być bardzo dobrze przemyślana decyzja i zweryfikowana pod wieloma aspektami dotyczącymi m.in. doświadczenia i stażu trenerskiego, znajomości polskiego hokeja, koncepcji rozwoju drużyny, warsztatu trenerskiego i metod treningowych oraz, co było bardzo ważne, zaangażowania w proces szkoleniowy grup młodzieżowych. Ważne były kontakty oraz znajomość rynku transferowego, a ta jest u trenera Dufvy bardzo imponująca. Jestem przekonany do pomysłu trenera na budowę zespołu i metod treningowych, jedyną wątpliwość mogłem mieć w kwestii jego motywacji. Risto przekonał mnie tym, że nowe środowisko, w którym przyjdzie mu pracować, stanowi dla niego kolejne wyzwanie i bodziec do dalszego rozwoju sportowego – powiedział dla strony internetowej GKS-u, dyrektor sportowy sekcji, Wojciech Tkacz.

Zatrudnienie Dufy w katowickim klubie to niewątpliwie znak, że zespół w dużej mierze będzie miał w składzie Skandynawów. Asystentem Fina pozostanie Piotr Sarnik, ale do sztabu dołączył Tommi Satosaari, który będzie odpowiadał za szkolenie bramkarzy.

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w hokej

 • Trudne życie mistrzów…

  Mistrzowie przez dwie ostatnie tercje już kontrolowali wydarzenia na lodzie.

  Włodzimierz Sowiński17 września 2019
 • Hokej. Tychy wchodzą do gry

  Osobowość trenerów Andreja Gusowa oraz Rudolfa Rohaczka gwarantuje wysoką jakość konfrontacji najlepszych od lat drużyn w kraju.

  Włodzimierz Sowiński17 września 2019
 • Jastrzębska młodzież zaszalała. Ostre strzelanie w derbach Katowic

  Zawodnicy JKH GKS-u Jastrzębie wygrali z Re-Plast Unią Oświęcim w meczu 1. kolejki nowego sezonu. Derbowa wygrana GKS-u Katowice.

  Redakcja15 września 2019
 • Hokej. Szukanie szans

  Kibice GKS-u Tychy podczas meczu z Mannheim wywiesili na trybunach transparent o treści politycznej. Konsekwencje finansowe poniesie klub.

  sow6 września 2019
 • Hokej. „Wyrywanie” punktów

  Tyszanie w Lidze Mistrzów mają już punkt, a po udanym meczu z Adlerem Mannheim zapowiadają dalsze.

  Włodzimierz Sowiński3 września 2019
 • Puchar Wyszehradzki. Nerwowa końcówka

  Drużyna Roberta Kalabera z kompletem punktów zakończyła zmagania w grupie A Pucharu Wyszehradzkiego.

  Bogdan Nather3 września 2019
 • Opowieść dla wnuków

  Gol Matthiasa Plachty w dogrywce zapewnił mistrzom Niemiec dwa punkty!

  Włodzimierz Sowiński1 września 2019
 • Hokej. Za wysokie progi

  Liga Mistrzów dla graczy z Tychów i ich kibiców jawi się jako kraina szczęśliwości i święto nad świętami, ale o punkty...

  Włodzimierz Sowiński30 sierpnia 2019
 • Champions Hockey League. Wisienka na torcie

  Tyszanie rozpoczynają nową przygodę w prestiżowych rozgrywkach. O sukces może być trudno, bo rywali mają z najwyższej półki.

  Włodzimierz Sowiński30 sierpnia 2019