Dufva w Katowicach!

Dufva odnosił sukcesy ligowe Z JYP Jyvaeskylae oraz jako asystent w reprezenracji Suomi, zdobywając mistrzostwo kraju, zaś z reprezentacją 2 srebrne oraz 2 brązowe medale igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata. Jesienią ubiegłego roku był w reprezentacyjnym sztabie trenera Tomasza Valtonena w charakterze konsultanta

– Decyzja o wyborze trenera Risto Dufvy została podjęta po długiej i głębokiej analizie. To musiała być bardzo dobrze przemyślana decyzja i zweryfikowana pod wieloma aspektami dotyczącymi m.in. doświadczenia i stażu trenerskiego, znajomości polskiego hokeja, koncepcji rozwoju drużyny, warsztatu trenerskiego i metod treningowych oraz, co było bardzo ważne, zaangażowania w proces szkoleniowy grup młodzieżowych. Ważne były kontakty oraz znajomość rynku transferowego, a ta jest u trenera Dufvy bardzo imponująca. Jestem przekonany do pomysłu trenera na budowę zespołu i metod treningowych, jedyną wątpliwość mogłem mieć w kwestii jego motywacji. Risto przekonał mnie tym, że nowe środowisko, w którym przyjdzie mu pracować, stanowi dla niego kolejne wyzwanie i bodziec do dalszego rozwoju sportowego – powiedział dla strony internetowej GKS-u, dyrektor sportowy sekcji, Wojciech Tkacz.

Zatrudnienie Dufy w katowickim klubie to niewątpliwie znak, że zespół w dużej mierze będzie miał w składzie Skandynawów. Asystentem Fina pozostanie Piotr Sarnik, ale do sztabu dołączył Tommi Satosaari, który będzie odpowiadał za szkolenie bramkarzy.

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze