Dwa celne strzały wystarczyły

Piłkarze Termaliki nie zdołali wywalczyć punktów w meczu z Cracovią. Drużyna przyjezdnych wygrała 2:1.

Gospodarze sprawiali w tym meczu lepsze wrażenie. Wystarczy spojrzeć na statystyki, gdzie zdecydowanie przeważali, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę, że oddali osiem celnych strzałów, podczas gdy rywale zaledwie dwa.

Przyjezdni wbrew pozorom stwarzali sobie sporo okazji, ale ich uderzenia nie trafiały w światło bramki. Sam mecz stał na niezłym poziomie, a wszystko, co najważniejsze miało miejsce w drugiej połowie.

W drugiej części gry Cracovia ruszyła do ataku, ale strzały Alvareza, i dwa Rodina były zablokowane. Bruk-Bet zdołał się odgryźć i strzelić gola, ale Hubinek przy próbie wygrania pojedynku powalił Siplaka i sędzia odgwizdał faul.

Pięć minut później Cracovia cieszyła się z objęcia prowadzenia. Dokładna wrzutka Pestki trafiła do van Amersfoorta, który strzałem głowy dopełnił formalności.

Gospodarze starali się odpowiedzieć, ale to Cracovia podwyższyła na 2:0. Van Amersfoort po raz kolejny bardzo dobrze główkował. Sędzia potrzebował powtórki, aby stwierdzić, czy Loska wyszedł z tego pojedynku zwycięsko, ale ostatecznie uznał bramkę zdobytą przed Holendra.

Emocje zapewnił jeszcze Czarnowski, który pojawił się na boisku w drugiej połowie. Bardzo dobrze pokazał się na środku boiska, popisał się dobrym uderzeniem sprzed pola karnego i dał bramkę kontaktową.

Bruk-Bet ponownie pokazał się z niezłej strony, ale po raz kolejny nie potrafi zwyciężyć. Z kolei Cracovia odniosła drugie zwycięstwo z rzędu.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Cracovia 1:2 (0:0)

0:1 van Amersfoort, 56 min
0:2 van Amersfoort, 67 min
1:2 Czarnowski, 78 min

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Loska – Putiwcew, Tekijaski, Grzybek (77. Bonecki) – Hlousek, Stefanik, Radwański, Hubínek (77. Czarnowski), Orzechowski (66. Terpiłowski) – Mesanović (66. Modelski), Gergel (66. Ma. Zeman).

Cracovia: Hrosso – Rapa, Rodin, Jugas, Pestka – Hanca (82. Sadiković) – Siplak (75. Luis Rocha), van Amersfoort (90. Loshaj), Lusiusz, Knap (82. Myszor) – Álvarez.