Dwa medale dla Polski w Mistrzostwach Europy i Afryki!!!

Plan kadry został zrealizowany, liczyliśmy na medale Agnieszki i Igora – podsumował zawody Paweł Szabelewski, sekretarz generalny Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego.

W mistrzostwach mieliśmy jedenastu reprezentantów, do finałów zakwalifikowały się dwie zawodniczki w wakeskacie – Agnieszka Kobylańska i Martyna Andrzejczak, oraz dwóch zawodników w kategorii dla osób z niepełnosprawnością wakeboard seated – Igor Sikorski i Szymon Klimza. W decydujących przejazdach finałowych Agnieszka Kobylańska popłynęła na brąz i jest to jej drugi medal tego koloru w kategorii open w karierze. Przed rokiem była trzecia podczas Mistrzostw Europy i Afryki w Mediolanie. Druga nasza reprezentantka w finałach wakeskatea – Martyna Andrzejczak – zajęła wysokie, czwarte miejsce. Warto jednak pokreślić, że Martyna ma zaledwie 15 lat i przed nią z pewnością jeszcze wiele międzynarodowych sukcesów w „openach”. Inne ma już na koncie, jest aktualną wicemistrzynią Europy w kategorii U19.

Historia startów polskich zawodników z niepełnosprawnością na imprezach tej rangi jest bardzo krótka. Na początku 2018 roku Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego nawiązał współpracę z fundacją Avalon Extreme. Kilka miesięcy później powstał pierwszy klub zrzeszony w PZMWiNW, a na mistrzostwach Polski utworzono kategorię SitWake i rozdano medale. Po tych zawodach Polacy po raz pierwszy wstąpili w Mistrzostwach Europy i Afryki, które odbyły się we wspomnianym wcześniej Mediolanie. Medal Igora Sikorskiego był wtedy na wyciągnięcie ręki… Nasz reprezentant zajął we Włoszech czwarte miejsce. Teraz zasłużenie wskoczył na podium – Igor wywalczył w Sosnowcu brąz. Trzeba też docenić sportowy wyczyn drugiego Polaka w kategorii wakeboard seated. Szymon Klimza walczył w sobotnim finale bardzo dzielnie. Niestety, przy najeździe ja jeden z elementów wakeparku (kicker) zaliczył nieprzyjemny upadek, który skończył się kontuzją barku. Szymon opuszczał akwen w asyście służb medycznych przy gorących oklaskach kibiców. Dziękujemy całej reprezentacji Polski za moc emocji, a organizatorom Mistrzostw Europy i Afryki klubu Wake Zone Stawiki za organizację fantastycznych zawodów.

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

 

Murapol, najlepsze miejsca na świecie I Kampania z Ambasadorem Andrzejem Bargielem