Dwa srebrne medale na HME

Lekkoatletyczne halowe mistrzostwa Europy w Stambule już są szczęśliwe dla reprezentantek Polski. Ewa Swoboda w sprincie oraz Adrianna Sułek zdobyły srebrne medale.

Na rozgrywanych w Stambule halowych mistrzostwach Europy dobry dzień dla naszej reprezentacji. Srebrną medalistką w biegu na 60 m została Ewa Swoboda. W finale uzyskała czas 7.09. Wygrała, wyrównując dotychczasowy rekord HME, Mujinga Kambundji ze Szwajcarii, która pobiegła dystans w czasie 7.00 s. Na trzecim stopniu podium stanęła Brytyjka Daryll Neita (7,12).

Adrianna Sułek zdobywając srebrny medal została halową wicemistrzynią Europy w pięcioboju, która w pięciu konkurencjach uzyskała łącznie 5014 punktów. Od reprezentantki Polski lepsza była Belgijka Nafissatou Thiam (5055 pkt). Brązowy medal zdobyła Węgierka Xenia Krizsan (4493). Poziom pięcioboju był niezwykle wysoki. gdyż nigdy dotychczas pierwsza trójka zawodów nie uzyskała tak świetnych wyników. Thiam poprawiła rekord świata, a Adrianna Sułek rekord Polski, który też jest lepszy od poprzedniego najlepszego wyniku na świecie (5013).

Nasza pięcioboistka podtrzymała dobrą passę, gdyż na zeszłorocznych halowych mistrzostwach świata również wywalczyła srebrny medal. Na ME na otwartym stadionie, też rozgrywanych w ubiegłym roku, także stanęła na drugim stopniu podium.