Dwie luki w sparingach legniczan

W dniach 25 czerwca – 1 lipca legniczanie wyjadą na zgrupowanie do Opalenicy. W okresie przygotowawczym trener Dominik Nowak zaplanował pięć meczów kontrolnych. Pierwszym sparingpartnerem „Miedzianki” będzie Warta Poznań (30.06), potem są w kolejce FC Hradec Kralove (11.07) i Raków Częstochowa (14.07). Na razie nie są jeszcze znani przeciwnicy beniaminka ekstraklasy w terminach 27 czerwca i 7 lipca.

Zgodnie z naszymi wcześniejszymi zapowiedziami trener Dominik Nowak związał się z Miedzią na następnych pięć lat, podobnie jak jego asystent, Grzegorz Mokry. Obaj panowie złożyli autografy pod dokumentami w czwartek, 7 czerwca.

– Cieszę się, że trener Nowak przystał na nasze warunki – nie krył zadowolenia właściciel klubu, Andrzej Dadełło. – To zdecydowanie nasz najważniejszy ruch kadrowy w letnim okienku transferowym. Zdecydowałem o tym po ośmiu latach doświadczeń w pracy z różnymi szkoleniowcami. Trener Nowak nie tylko osiąganymi wynikami, ale przede wszystkim jakością swojej codziennej pracy pokazał, że zasługuje na taki kontrakt. Tak długa umowa daje nam też spokój budowania zespołu w dłuższej perspektywie, niezależnie od wyników.

– Bardzo się cieszę, że Miedź obdarzyła mnie i sztab trenerski bardzo dużym zaufaniem, ale też zdaję sobie sprawę, że to ogromna odpowiedzialność i zapewniam, że zrobimy wszystko, aby tego zaufania nie zawieść – powiedział zaraz po podpisaniu nowej umowy Dominik Nowak.Awansowaliśmy do ekstraklasy, ale przed nami kolejne wyzwania. Nie chcemy być w niej szarakiem, lecz zespołem, z którym każdy przeciwnik musi się liczyć. Na pewno nie zmieni się styl gry naszej drużyny.

Polski Związek Piłkarzy po raz czwarty opracował ranking stanu muraw 1. ligi oparty o oceny zawodników. Po raz drugi z rzędu zwycięzcą okazał się Stadion im. Orła Białego w Legnicy. Wynik 4,9 (skala ocen od 1 do 5) to niemal ideał. Drugi miejsce zajął ruch Chorzów (4,69), trzecie Chrobry Głogów (4,32), a ostatnie – GKS Tychy (1,7).

Dodajmy, że murawę wraz z systemem podgrzewania i zraszania na Stadionie im. Orła Białego położono jesienią 2016 roku. Władze Legnicy wydały na ten cel 2,6 mln zł.