Dwie minuty grozy i rezerwy Rakowa zostają w IV lidze

Niko Abuladze w dwie minuty zapewnił Odrze zwycięstwo w drugim meczu barażu i awans do III ligi. Tym samym Raków II Częstochowa zostaje w IV lidze.

Goście z Wodzisławia minimalnie przeważali na początku spotkania. Udokumentowali to bramką. Błąd defensywy Rakowa wykorzystał Adrian Tabala. Częstochowianie nie potrafili skutecznie odpowiedzieć.

Okazję mieli między innymi Przemysław Oziębała czy Hubert Tylec. Nie wystarczyło to, by zdobyć gola. Odrą miała kilka okazji, głównie za sprawą Niko Abuladze, jednak blokowali go defensorzy lub bramkarz Rakowa. Dopiero pod koniec pierwszej połowy częstochowianie sforsowali defensywę gości.

Do piłki posłanej z rzutu rożnego najwyżej wyskoczył Jakub Budnicki. Stoper Rakowa miał szczęście. Piłka odbita od słupka wpadła do bramki Michała Antkowiaka. Napędziło to częstochowian. Uderzał Oziębała oraz Kamil Chiliński, jednak nieskutecznie. Częstochowianie do przerwy remisowali z Odrą, która była o krok od awansu do III ligi.

Nadzieję gospodarzom zabrał Abuladze. Zawodnik Odry w 57 i 59 minucie pokonał Oskara Kubika i praktycznie zamknął rezerwom Rakowa szansę na odrobienie strat. Goście jednak mocno się rozluźnili. To zachęciło Raków do ataków.

Odra popełniała błędy, jednak gospodarze nie potrafili skorzystać z okazji. Upał, jaki panował w pierwszej połowie w połączeniu ze sztuczną nawierzchnią sprawił, że obie drużyny straciły animusz.

Dodatkowo Raków kończył mecz w 10. Czerwona kartkę za drugą żółtą otrzymał Dawid Danilczyk. Mimo to gospodarze zdołali odpowiedzieć, by po chwili stracić czwarte trafienie. Odra wygrała drugie spotkanie w barażu i w pełni zasłużenie awansowała do trzeciej ligi.

Raków II Częstochowa – Odra Wodzisław Śląski 2:4 (1:1)

1:0 – Tabala, 6 min, 1:1 – Budnicki, 38 min, 1:2 – Abuladze, 57 min, 1:3 – Abuladze, 59 min, 2:3 – Balboa, 90 koń, 2:4 – Kłosek, 90 min

Raków: Kubik – Lemartowski (75. Owczarek), M. Migała (59. Chłód), Balboa, Chiliński (59. Niedziałkowski), Tylec, Dzierbicki, Danilczyk, Budnicki, Oziębała (59. Głasek), P. Mizgała. Trener Tomasz KUŹMA.

Odra: Antkowiak – Gać, Lalko, Wiśniewski, Bialas, Krzyżok, Zdunek, Wodecki (60. Rosiak), Zieliński (46. Dudziński), Abuladze (85. Kłosek) , Tabala (64. Woś). Trener Damian NOWAK.
Żółte kartki: P. Mizgała, Chlód – Krzyżok, Woś. Czerwona kartka: Danilczyk (83 min, druga żółta kartka).