Dziennikarze bojkotują Wisłę Kraków

W sobotę stacja TVN opublikowała program „Superwizjer” w którym opisane były związki krakowskiego klubu ze światkiem przestępczym. Wisła do dziś nie odniosła się do tych zarzutów. Klub nie odpowiada także na pytania dziennikarzy.

Marzena Sarapata do tej pory nie odpowiedziała, dlaczego postanowiła wstawić się za bandytą skazanym właśnie na 3 lata więzienia za pobicie. Wysłała wówczas do krakowskiego sądu pismo na klubowym papierze w którym informowała, że jeśli sąd zwolni chuligana z aresztu, Wisła ponownie zatrudni go na stanowisku kasjera.

Wisła nie wyjaśniła, dlaczego w kasach biletowych pracowali ludzie z wyrokami. Mieli w ten sposób dostęp do danych osobowych wszyskich osób przychodzących na mecze.

Nikt nie wie, dlaczego chuligani mogli przychodzić do lóż VIP-owskich, gdzie siadali wśród prominentnych gości.

Wisła do tej pory ani nie zdementowała ani nie potwierdziła, że księgową klubu jest konkubina lidera chuligańskiej grupy „Sharks”, Pawła M. pseudonim „Misiek”.

Kibice nadal nie widzą, czy to prawda, że „Misiek” pożyczył Wiśle znaczną sumę pieniędzy.

Pytań pozostających bez odpowiedzi jest znacznie więcej.

W takiej sytuacji krakowscy dziennikarze postanowili zbojkotować najbliższe spotkanie z prezes klubu, a także wszystkie kolejne, dopóki sytuacja nie zostanie wyjaśniona.

Poniżej oświadczenie żurnalistów. Do akcji włączył się także dziennikarz „Sportu”.

„Protest dziennikarzy piszących o Wiśle Kraków

W związku z postępowaniem Pani Prezes Wisły Kraków Marzeny Sarapaty, składamy protest. Od soboty, gdy „Superwizjer” opublikował zarzuty powiązań klubu ze światem przestępczym, Prezes Sarapata pozostaje dla mediów nieosiągalna, jakby nie zauważała problemu i liczyła, że temat wkrótce ucichnie.

W ramach protestu odmawiamy udziału w #WiślackiTweetup, a także w kolejnych spotkaniach, dopóki sytuacja nie zostanie wyjaśniona. Nie wyobrażamy sobie wzięcia udziału w nieformalnym spotkaniu z Prezes Sarapatą w sytuacji, w której zarząd nie wykazuje dobrej woli, by odpowiedzieć na ważne pytania dotyczące klubu. Oczekujemy szczerych odpowiedzi na nasze pytania i poprawy polityki informacyjnej klubu.

Michał Białoński, Interia.pl
Przemysław Franczak, Dziennik Polski / Gazeta Krakowska
Damian Gołąb, Gazeta Wyborcza
Piotr Jawor, Interia.pl
Kamil Kania, Weszło FM
Bartosz Karcz, Dziennik Polski / Gazeta Krakowska
Krzysztof Kawa, Dziennik Polski / Gazeta Krakowska
Maciej Kmita, WP Sportowe Fakty
Michał Knura, LoveKraków.pl
Jarosław Kowal, Gazeta Wyborcza
Justyna Krupa, Dziennik Polski / Gazeta Krakowska
Mateusz Miga, Sport
Krzysztof Mrówka, Interia.pl
Jakub Niziński, Radio Kraków
Bogdan Przybyło, freelancer
Łukasz Szpyrka, Interia.pl
Michał Trela, Przegląd Sportowy
Piotr Tymczak, Dziennik Polski / Gazeta Krakowska
Grzegorz Wojtowicz, Polska Agencja Prasowa”

Komentarze