Dziś finał na Cichej

Do trzech razy sztuka. Dziś o 17.00 na stadionie przy Cichej ma odbyć się zaległy finał Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Katowice między Ruchem Chorzów a Pogonią Imielin.


W myśl regulaminu gospodarzem powinna być drużyna z niższej klasy rozgrywkowej, ale od początku było wiadomo, że będzie o to trudno.

– Chcieliśmy grać ten mecz u siebie, ale po konsultacji z policją stwierdziliśmy, że może być wiele problemów. Policja przekazała, że otrzymuje sygnały, iż kibice Ruchu mogą wybrać się pod stadion. Grając z publicznością pewnie walczylibyśmy o ten mecz, ale jeśli i tak trybuny mają być puste, to łatwiej było przenieść finał do Chorzowa. Zagrać na stadionie o tak bogatej historii, z takim rywalem, to będzie atrakcja dla naszych chłopaków, nawet jeśli Ruch wystawi skład złożony z zawodników grających mało w lidze – mówi Marcin Polarz, trener i prezes klubu z Imielina.

Pogoń to przedstawiciel klasy okręgowej, w sobotę zaczęła rywalizację w katowicko-sosnowieckiej grupie mistrzowskiej, ulegając na wyjeździe rezerwom Zagłębia 1:2. Do finału PP podokręgu doszła dzięki zwycięstwom z Górnikiem 09 II Mysłowice, UKS-em Szopienice, Naprzodem Lipiny oraz Górnikiem 09 Mysłowice. Ruch eliminował Stadion Śląski Chorzów, Unię Kosztowy i Podlesiankę Katowice.


Czytaj jeszcze: Derby dla Ruchu. Druga liga o krok!

Podokręgowe Puchary Polski rozstrzygnęły się już w podokręgach Bytom (triumf Szombierek), Racibórz (LKS Krzyżanowice), Rybnik (ROW 1964), Skoczów (Kuźnia Ustroń), Sosnowiec (Unia Dąbrowa Górnicza), Tychy (Pniówek Pawłowice), Zabrze (Górnik II). Do rozegrania zostały jeszcze finały Spójnia Landek – Rekord Bielsko-Biała (Bielsko-Biała), LKS Kamienica Polska – MKS Myszków (Częstochowa) i Koszarawa Żywiec – Orzeł Łękawica (Żywiec), zaś w Lublińcu na finałowego rywala czeka Unia Kalety. Będzie nim ktoś z pary Tajfun Harbułtowice – Liswarta Lisów. Zwycięzcy podokręgowych PP stoczą bój o PP okręgu, którego zwycięzca reprezentować będzie w przyszłym sezonie Śląski ZPN w głównej drabince Pucharu Polski.

Nie ma co ukrywać, że Ruch jest zdecydowanym faworytem. A czeka go w tym sezonie jeszcze jeden finał: Pucharu 100-lecia Śląskiego ZPN z imiennikiem z Radzionkowa. Wstępna data to 8 czerwca, mecz ten ma odbyć się na Cichej i być elementem obchodów uroczystości uhonorowania Antoniego Piechniczka tytułem honoris causa katowickiej AWF.


Fot. Tomasz Kudala / PressFocus